Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

Bir süredir teknoloji meraklılarının beklediği ama Microsoft tarafından kesin olarak açıklanmaya korkulan durum sonunda resmi kanallardan açıklanarak resmen beklenen oldu diyebiliriz.

134
0
PAYLAŞ

Bir süredir teknoloji meraklılarının beklediği ama Microsoft tarafından kesin olarak açıklanmaya korkulan durum sonunda resmi kanallardan açıklanarak resmen beklenen oldu diyebiliriz.

Düşük talep ve büyük ilgisizlik ile beraber birçok yabancı ortağını kaybeden ve yatırımcısı bulunmayan Windows 10 Mobile kullanan telefonlar artık tamamen raflara kaldırılacak gibi görünüyor.

Windows Phone Proje Müdürü Joe Belfiore tarafından yapılan açıklama da Windows 10 Mobile telefonların artık odaklarında olmadığını ve bu yüzden bundan sonraki süreçte hiçbir yeni özelliğin gelmeyeceğini açıkladı.

Şuan telefonlarını kullanan kullanıcılar için ise yama ve güvenlik konusunda tüm güncellemelerin eksiksiz olarak geleceğini ancak yeni özeliklerin eklenmemesinin kendileri için bir sorun oluşturabileceği açıklanmış oldu.

Belfiore sistemde veya Microsoft tarafında hiçbir sorun olmadığını ancak çalıştıkları iş ortakları tarafından verilen siparişlerin gerçekleştirilmediğini ve bir uygulama sipariş etmenin bile artık çok zor bir duruma geldiğini söylenerek sistemlerinde hiçbir problem olmadığının altı çizildi.

Birçok uygulama yapımcısına ödenen yüksek ücretlere rağmen çoğu işin teslim edilmediği veya istenen şekilde yapılmadığını söyleyen Belfiore bu uygulamaların şirket tarafından kendileri ile geliştirilmek zorunda kaldığını söyleyerek buna rağmen çok düşük bir ilgi aldıklarını ve müşteri sayısının yok denecek kadar az olduğunu belirtti.

Bunun dışında yapılan bir diğer açıklama ise yeni modellerin üretilmemesi ve bu yüzden rağbet görmemesi olmuş. Apple veya Samsung gibi dev şirketlerin senede birkaç kez yeni model ve segmenlere merhaba dediğini ancak bunun kendi telefonları için mümkün olmadığını ve bu yüzden insanların daha çok trend olan modele kaydığını söyledi.

Yeni geliştirilen Edge ve Microsoft Launcher gibi uygulamalar sayesinde modellerin Android ve iOS gibi telefonlara yaklaştırılabileceğini ve bu yüzden bu programlar üzerinde üretimin devam edeceği ve araştırmaların hızlanacağı kaydedilmiş oldu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK