Nokia’nın Geri Dönüşü

Nokia’nın Geri Dönüşü

Yeni Android modelleriyle geçtiğimiz aylarda inanılmaz bir geri dönüş yapan Nokia, en uygun fiyatlı telefonu olan Nokia 3 modeli de içinde olmak üzere tüm modellerinde Android P sürümünü kullanacak.  

48
0
PAYLAŞ

Yeni Android modelleriyle geçtiğimiz aylarda inanılmaz bir geri dönüş yapan Nokia, en uygun fiyatlı telefonu olan Nokia 3 modeli de içinde olmak üzere tüm modellerinde Android P sürümünü kullanacak.  

Filipinler’de bir lansman gerçekleştiren Nokia yetkilileri, kullanıcılarını sevindirecek açıklamalar yaptılar. Yetkililer Nokia’nın en düşük modelinden en yüksek modeline kadar tüm modellerinde Android P güncellemesi yapılabilecek.

Bu açıklamanın arkasından Android’in yeni bir sürümünü yakın zamanda duyuracağı fikrini uyandırdı. Bu yeni Android sürümünün, 2018 senesinin ikinci çeyreğinde sunumunun olması kuvvetle muhtemel görünüyor. Bu ihtimali kuvvetlendiren Google’ın her sene mayısta gerçekleştirdiği I/O isimli etkinliktir. Bu etkinlikte Google Android P sürümünden de bahsedebilir. 

Nokia 8, Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 modellerinin Android P güncellemesini alabileceğini ve en az iki sene güncelleme desteği verileceğini açıklayan HDM Global yetkilisi Shannon Mead, şirketin bundan sonrası içinde kullanıcılarını memnun edecek politikalar izleyeceklerini belirttiler.

Nokia, ara yüz tasarımın da saf Android ile kullanıcıların takdirini kazanmaya şimdiden başlamış bulunuyor. Windows Mobile’in ise tarihe karıştığını ve kısa süre içerisinde şuan kullanan kullanıcılarında güncelleme alamayacakları için yeni modellere yönleneceğini düşündüklerini söylediler.

Nokia eskiden kendilerini tercih etmiş ve cihazlarını kullanan kendilerine bağlı müşterileri için eski windows mobile yüklü cihazını getirene yeni güncel Android cihazını çok indirimli fiyatlar ile birlikte vereceğini açıkladı. Kampanyanın hangi modeller için geliştirildiği veya hangi telefonları kapsadığı ile ilgili bir bilgi paylaşılmazken kısa süre içerisinde Nokia Club’ların hepsinin tekrar faaliyete geçirileceğini ve tüm kullanıcıları her yerde karşılayacaklarını belirttiler.

Birçok eski kullanıcı windows’lu telefonu ile bir süredir güncelleme alamıyordu. Yeni gelecek telefonlarda ise yapılacak bu kampanya hem Nokia’ya dönüşü hem de müşterilerinin bağlılığını arttıracak gibi görünüyor.  

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK