iPhone X İçin Kötü Haber

iPhone X İçin Kötü Haber

Apple 10 yılına özel olarak tasarladığı ve fiyatı ile birlik dudak uçuklatan iPhone X modeli için kötü bir haber verdi.

43
0
PAYLAŞ

Apple 10 yılına özel olarak tasarladığı ve fiyatı ile birlik dudak uçuklatan iPhone X modeli için kötü bir haber verdi.

Daha önce çıkış tarihinin netleşmediğini söylediği modeli ile ilgili olarak yapılan bir açıklamada 2018 Mart sonu veya daha ileri bir tarihe kadar çıkarılmasının planlanmadığı duyuruldu.

Üretim problemleri ile ilgili birçok sıkıntı bulunan ve her geçen gün yeni kötü haberler almaya başladığımız Apple, ürünün mart ayına kadar gözükmesinin imkansız olması açıklaması dışında ayrıca sınırlı sayıda olacağı bilgisini de verdi.

Birçok kullanıcı iPhone X bekliyor ve bu yüzden iPhone 8 veya 8 plus modellerine yönlenmemişti. Firma düşük satışların sebebinin ise iPhone X modelinin çıkacağı olarak yorumlamış ve işlemleri hızlandıracağını duyurmuştu.

Ancak yeni bir karar neticesinde X modelini yaklaşık 6 ay kadar daha çıkarmayacak ve öncesinde iPhone 8 ve 8 plus’ın satışlarının atmasını bekleyeceği yönünde geldi. Yeni satış stratejisi ellerinde diğer cihazların kalmaması için böyle bir yol izleyeceğe benziyor.

Ön siparişi bulunan birçok kullanıcının dahi sınırlı sayıda gelecek stok yüzünden ürünü alması söz konusu olamayacak. 8 ve 8 plus modellerinde yaşanan büyük hüsran ve düşük satış rakamları göz önüne alındığında Apple’ın X modelinin satış adetini neden düşürdüğü ise hiçbir şekilde açıklanmamış.

Bunun yanında Samsung’un duyurduğu Samsung Galaxy X modelinin katlanabilir ekranlı olarak gelecek olması birçok Apple kullanıcısını Android işlemin sistemine çevirecek gibi görünüyor. Apple kullanan fanlar forumlarda ve sosyal medya üzerinde kendi firmalarının neden böyle bir strateji izlediklerini anlayamadıklarını belirttiler.

Apple istediği kadar yeni stratejiler üzerinde dursun Samsung’un yeni geliştirmeleri ve aldığı patentler ile daha uygun fiyat politikasını kırmasının pek mümkün görünmediği uzmanlar tarafından konuşuluyor. Özellikle lansmandan sonra hisselerinde yaşanan milyar dolarlık zararlar bu şekilde toplanamaz gibi görünüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK