iPhone 8 Plus’ların Pilleri Şişiyor

iPhone 8 Plus’ların Pilleri Şişiyor

Apple beklenen satışı yakalayamadığı 8 serisinde her geçen gün kötü bir haber ile gününe başlıyor ve hisselerindeki değer kaybı da artmaya devam ediyor.

110
0
PAYLAŞ

Apple beklenen satışı yakalayamadığı 8 serisinde her geçen gün kötü bir haber ile gününe başlıyor ve hisselerindeki değer kaybı da artmaya devam ediyor.

Geçen günlerde bir kullanıcının şarjda iken telefonunun patladığını bildirmesi ve cihazın incelenmesi için fabrikaya gönderilmesi olayı daha henüz sıcaklığını korurken Plus modelini almış sınırlı sayıdaki bir kesim şuan cihazlarının pillerinin şiştiğini ve bu nedenle arka kapağında kalktığını ifade ediyor.

Geçen sene Note 7 ile Samsung tarafından yaşanan aynı facia bu sefer asla başına gelinmez olarak görüldüğü Apple’ın başına geldi. iPhone 8 Plus modelinde büyük bir pil sorunu bulunuyor ve ilk günden itibaren birçok kullanıcı tarafından şirkete bildirim üzerine bildirim gidiyor.

Şuan için 5 farklı ülkeden birçok bildirim Apple’a ulaşmış durumda. Tek bir ülkeye gönderilen seriler düşünüldüğü zaman Apple’ın ürettiği neredeyse tüm serilerde aynı sorunun olması büyük bir sıkıntıya yol açacak gibi görünüyor.

Tayvan, Hong Kong, Japonya, Yunanistan ve Kanada’da yaşanılmakta olan bu sıkıntılar üzerine Türkiye’ye gelecek olan seride de aynı ihtimalin olması üzerine birçok kullanıcı telefonu almaktan vazgeçtiklerini ifade ediyor.

Apple basın sözcüsü tarafından yapılan resmi açıklamada firmanın tüm sorunların farkında olduğunu ve sorunun giderilmesi için yoğun bir çalışma içerisinde bulundukları açıklandı. Şirket tarafından yapılan diğer açıklama ise modellerin güvenlik sorunlarının da yürürlükte olduğu ve incelendiği yönünde oldu.

Gelen bildirimlerin yurt dışı bantlardan çıkmış olma ihtimali üzerinde durulurken sorunun çok daha ciddi bir boyuta ulaşmış olabileceği de gündeme gelmiş oldu. İşleri yolunda gitmeyen Apple ise tüm meraklılarını sevindirecek yeni geliştirmelerin üzerinde yoğun bir şekilde çalışarak piyasada yarattığı kötü imajını düzeltme çabası içine girmiş durumda bulunuyor.

Geçen sene Samsung tarafından yaşanılan olayın aynısının da olabileceği teknoloji meraklıları tarafından sürekli gündeme gelmeye başladı. Apple tarafından tüm plus modellerinin toplanması ve hatasız yeni modellerin tekrar verilmesi veya mağduriyetleri giderebilmek ve imajını düzeltmek adına iPhone X modelini kullanıcılarına fark ödemeden sağlamaları gibi çeşitli çözüm yolları da gündeme geliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK