FIFA 18’de İndirme Sorunu

FIFA 18’de İndirme Sorunu

Tüm dünya tarafından merakla beklenmekte olan ve dün satışa çıkan FIFA 18'de büyük bir problem ortaya çıktı. Origin, PS Store ve Microsoft mağazalarında olan oyun satın alıp indirebiliyorsunuz ancak gördüğü yoğun talep ile birlikte sistemin çöktüğü bildirildi.

66
0
PAYLAŞ

Tüm dünya tarafından merakla beklenmekte olan ve dün satışa çıkan FIFA 18’de büyük bir problem ortaya çıktı. Origin, PS Store ve Microsoft mağazalarında olan oyun satın alıp indirebiliyorsunuz ancak gördüğü yoğun talep ile birlikte sistemin çöktüğü bildirildi.

Uzun bir süredir tüm oyuncuları bekleten dünyanın en iyi ve en kapsamlı futbol oyunu sonunda çıktı ancak kısa süre içerisinde dünyanın hemen her yerinden indirilmeye çalışılması yüzünden serverda bir sıkıntı çıktı ve sistem çöktü.

Origin’de yaşanan teknik aksaklığın sebebi ise aynı anda milyonlarca kişi tarafından talep görmesi oldu. Oyunun indirme butonunu yok olması üzerine hemen firma tarafından açıklamalar gelmeye başladı.

Sorun yaşanmaya başladıktan birkaç dakika sonra EA Sport forumu ağır mesajlar ile dolmaya başladı. Herkes paralarını vermelerine karşı oyunu indiremedikleri için firmadan şikayetçi oldu.

EA Sports ise gelen tepkilerden sonra flaş bir açıklama yaparak sorunla ilgilenildiğini ve en kısa süre içinde çözüleceğini belirten bir açıklama yayınladı. Öte yandan bakıldığında ise oyunu indirenlerin sayısı da çok fazla görünüyor.

Yaşanan hata çok ufak bir kesimi kapsamakta ve bu kişilerin 3. parti yollarla CD KEY aldığı biliniyor. Bu yüzden bu kişilerin sistemlerinde oluşan teknik bir aksaklık nedeni ile kısa süreli olarak hizmet verilemedi.

FIFA 18 karşımıza dünyadaki tüm liglerin takımları ve tüm oyuncuları ile birlikte çıkıyor. FIFA’ya göre çok geri kalan PES’e bakıldığında Türkiye’den bile sadece 3 takımın olduğu görünüyor. FIFA’da ise tüm ligler ve tüm oyuncular bulunuyor.

Kullanıcılardan gelen ilk tepkiler oyunun çok gerçekçi olduğu ve aşırı beğenildiği ile ilgili oldu. Birçok kişi daha çıktığı dakikalarda indirerek oyuna başladı ve indiren herkes tarafından bu kadar zaman beklediklerine değdi yorumu geliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK