Essential Phone Satış Rakamları İle Üzdü

Essential Phone Satış Rakamları İle Üzdü

Android’in babası olarak bilinen Andy Rubin tarafından üretilen ve ortaya çıkarılan cihaz Essential Phone yaptığı satış rakamı ile hayal kırıklığı yarattı.

37
0
PAYLAŞ

Android’in babası olarak bilinen Andy Rubin tarafından üretilen ve ortaya çıkarılan cihaz Essential Phone yaptığı satış rakamı ile hayal kırıklığı yarattı.

BayStreet Research tarafından yapılan araştırma sonucunda görünen satış rakamları Andy Rubin’i gerçek anlamda üzmüş gibi görünüyor. Yapılan hatalar ve birçok geciktirme yüzünden kullanıcılarda büyük bir hayal kırıklığı yaşatan model satış rakamı göz önüne alındığında hak etmediği bir değere kavuşmuş diyebiliriz.

Bir süredir gündemi meşgul eden ve 9 Eylül tarihinde raflara çıkan model birçok hata ve yanında sistem aksaklıklarını beraberinde getiriyor. Art arda gelen kötü haberler ve sorunlar nedeni ile satış rakamlarının bu kadar düşük olduğu sanılıyor.

Fiyatın düşük olmasında bir diğer ve en önemli etken ise 700 dolar gibi dev bir rakamdan satılıyor olması. ABD ve Kanada’da Sprint operatörü tarafından satılmakta olan model, bir süre sonra Avrupa ve Türkiye pazarına da girmiş olacak ve bu yüzden tüm kullanıcılara haberleri detaylı takip etmelerini ve sorunların çözüldüğü bilgisini aldıktan sonra modele yönlenmelerini tavsiye ediyoruz.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre telefonun kısa süre içerisinde tüm teknik aksaklıkların giderileceği ama fiyatı ile ilgili bir geliştirme yapılamayacağı çünkü telefonun içinde bulunan gelişmiş teknik özellikler düşünüldüğünde bu fiyatın az bile kaldığı söylediler.

Kullanıcılar ise alınan hataların ve sürekli sorunlardan sıkıldıklarını belirterek özellikle sosyal medya üzerinden şirkete yüklenmeye insanları almamaya teşvik ediyorlar. Şirketin kısa süre içinde kullanıcıların gönlünü alması gerekiyor gibi görünüyor aksi halde satış rakamları değişmeyecek ve firmaya olan güven tamamen sarsılarak bundan sonra çıkarmayı düşündüğü modeller daha yapılmadan iptal edilmiş olacak..

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK