Efsane Geri Dönüyor

Efsane Geri Dönüyor

Akıllı telefon piyasasında tutunmaya hazırlanan BlackBerry, geçen sene Eylül’de Android işletim sistemli Priv modelini piyasa çıkarmıştı.

87
0
PAYLAŞ

Akıllı telefon piyasasında tutunmaya hazırlanan BlackBerry, geçen sene Eylül’de Android işletim sistemli Priv modelini piyasa çıkarmıştı.

BBOS işletim sistemiyle istenilen  etkiyi yaratamayan şirketin bu yıl içerisinde  yeni Android sistemli telefon çıkaracağı da konuşuluyordu. Konuşulanlar doğru çıktı ve BlackBerry,  ikinci akıllı telefonunu piyasaya duyurdu. Evan Blass’ın yazdıklarına  göre şimdiye kadar Krypton olarak tanıtılan telefon, BlackBerry Motion adıyla piyasaya çıkacak. Blackberry motion görüntüleri internette yayılmaya başladı.

Telefonun teknik özelliklerine bakacak olursak. Metalik gövdesi ve Android sistemi dışından geniş kulaklık girişi olması telefonun daha cazip hala getiriyor. İş dünyasının ciddi rengi olan siyah ton telefona ayrı bir ciddiyet katmakta. Blackberry’ nin yeni modelinde tuş takımını artık dokunmatik olarak göreceğiz.1080p büyük ekranı ile artık iş dünyasında daha fazla kullanılacağı kesinleşecektir.

Blackberry logosunun alt kısmında parmak izi okuyucusu da telefona ayrı bir özellik katmaktadır. Backberry nin yeni modelinde su geçirmez özelliğinin de olacağı söylenmektedir. Belirtilen özelliklerin doğruluğu tam olarak kesinleşmese de konuşulan özellikler iş dünyasının efsane telefonun iyi bir izlenim bırakacağı yönünde gelişiyor.

Blackberry motion kendi güvenlik sistemini geliştirerek iddialı olduklarını söylemektedirler. Diğer telefonlardan ayıran diğer bir özellik ise 26 saatlik pil ömrünün olması. Bu belirtilen 26 saatlik pil ömrü diğer android telefonlarınkinden kat ve kat daha fazla.

Bu özelliklere bakacak olursak blackberry motion fiyat aralığı yüksek olacaktır.blackberry motion fiyatının yüksek olacağı düşünürse piyasaya kötü bir başlangıç yapacağıdır.

Söylenenlere göre telefon Ekim ayı içerisinde detaylı bir şekilde tanıtımı yapmayı planlayan firma birçok farklı sürpriz ile tüm eski kullanıcılarını tekrar kazanmaya çalışacak. .

LOG sitesinin haberine göre geçtiğimiz çeyrekte BalckBerry  850 binlik bir satış rakamını hedeflemişti. Fakat hedefe ulaşılamadı ve satışlar tahminlerin gerisinde 600 bin adet satış yakaladı. Fakat John Chen satış rakamlarının haberleriyle alakalı yaptığı açıklamada, gerekli sayıya ulaşamadıkları takdirde donanım piyasasından çekilerek yazılıma odaklanacaklarını belirtti.

John Chen’in yaptığı bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi BlackBerry’nin bu cihazları, ürettikleri son cihazlar olabilir. Çıkacak olan yeni telefonların detayları birkaç ay sonra netleşecektir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK