Donald Trump’a Twitter Uyarı Vermedi

Donald Trump’a Twitter Uyarı Vermedi

Donald Trump attığı o twitter ile Dünya'nın dikkatini üzerine topladı.Geçtiğimiz Günlerde ABD başkanı Donald Trump sosyal medya platformu twitter üzerinden 'Nükleer silah butonu' yazılı yaptığı paylaşım, Twitter'ın topluluk kural ihlal edildiği öne sürülmüştü.

151
0
PAYLAŞ

Donald Trump attığı o twitter ile Dünya’nın dikkatini üzerine topladı.Geçtiğimiz Günlerde ABD başkanı Donald Trump sosyal medya platformu twitter üzerinden ‘Nükleer silah butonu’ yazılı yaptığı paylaşım, Twitter’ın topluluk kural ihlal edildiği öne sürülmüştü.

Binlerce Twitter kullanıcısı Donald Trump’ın bu paylaşımı sonrası Resmi twitter hesabının kapatılması için protestolu bildirimler ve şikayet konuları açıldı.Çok tartışma ve bölünme yaşatan bu davranış sonucu Twitter belli bir süre açıklama yapmamasının ardından bugün beklenen soruya yanıt verdi.

Twitter Donald Trump’ın hesabı için herhangi bir işlem yapılmayacağını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu olay sonrasında Twitter bir blog yazısı yayınladı.Twitter’ın yayınlamış olduğu Twitter’da Dünya Liderleri başlığını taşıya bu yazıda Bir dünya liderinin engellenmesi veya aksi bir durumda tweetlerinin silinmesi insanların önemli bilgilendirmelerden kısıtlandırılmış olabileceğini belirtiyor.Twitter’ın yayına başladığı ilk gün itibari ile özgür bir platform olması için çaba gösterdiklerini ve kimseye kısıtlama koymadıklarını belirtti.

Twitter yetkilileri bir başka konunun daha altını çizdi, alınan bu kararın Twitter’ın büyümesi için tepki görülmemesi için yapılan bir hareket olmadığı konusuna değindi.Donald Trump’ın hesabı kapatılmaması kararı alındı.

Bir çok basın ve yayın kaynakları böyle bir hamle yapılmadı çünkü Donald Trump’ın hesabı kapatıldığı taktirde yapılan bu davranıştan kendilerinin zarar göreceğini ve korktuğunu iddia ettiler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK