Türkiye – İzlanda Maçı Dünya Basınında

Türkiye – İzlanda Maçı Dünya Basınında

Milli Takımımızın aldığı 3 - 0'lık yenilgi aynı zamanda tüm dünya basınında çok geniş yer bularak hemen hemen her ülke bu konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

84
0
PAYLAŞ

Milli Takımımızın aldığı 3 – 0’lık yenilgi aynı zamanda tüm dünya basınında çok geniş yer bularak hemen hemen her ülke bu konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

İzlanda basını tamamen kendi takımlarının oynadığı futbolu ve sonuçları bir rüya olarak değerlendirirken aynı zamanda takımın savunmasının tam anlamıyla çevikten bir duvar ördüğünü ve Türkiye’ye geçit vermediğinden bahsetti.

En çok öne çıkan manşetlerde ise kendi çocuklarının oynadıkları futbol ile büyük bir başarı elde ettiklerini ve Eskişehir’de mükemmel bir galibiyet aldıkları üzerine olmuş. Doğrudan Dünya Kupası için önlerinde çok küçük bir engel olduğunu ama bununda bu futbol ile aşıldığını söylemişler.

En büyük gazetelerinden Visir, İzlanda’nın çok hızlı bir futbol ortaya koyduğunu söyleyerek,

İngiltere’nin en büyük ve en köklü kuruluşlarından olan The Guardian Gazetesi ise İzlanda’nın final konusunda dev bir adım atarak adını çok iyi bir yere yazdırdığını belirtti. Türkiye’yi yenme süresinin sadece yarım saat olduğunu söyleyen gazete Dünya Kupası için büyük bir adım olarak nitelendirdiği bu galibiyet sonucunda sadece Kosova engeli kaldığını söyledi.

Fransa’nın en büyük yayın kuruluşu L’Equipe ise Türkiye’nin önünün kesildiğini ve tamamen yok olduğunu belirterek İzlanda’nın önünde hiçbir engelin kalmadığını kesin olarak Dünya Kupası yoluna girdiklerini söyledi.

Birçok İtalyan yayın kuruluşu ise İzlanda’nın ilk kez Dünya Kupası’na gideceğini ve bu galibiyeti tamamen Türkiye’ye borçlu olduklarını söyleyerek Milli Takımımızın çok ağır bir şekilde yenildiğini, yarım saat sonrasında hiçbir şekilde toparlanmalarına bile imkan tanınmadığını yazmış.

Türkiye’nin futbolunu biraz kötüleyen gazete hızlı tempoya ayak uyduramadıklarını ve son 4 maçlarında Türkiye’den sadece 1 kere gol yiyerek bu golünde duran bir toptan geldiğini söyledi.

İspanyol basınında ise Barcelona forması giyen Arda Turan öne çıkarılarak 100. kez forma giydiği milli takımında işlerin yolunda gitmediği ve geçen seferler olduğu gibi belirleyici faktörü bu sene gösteremediğini belirtti.

Arda’nın 2. yarının ortalarından oyundan alındığını ve pek de sevinçli bir 100. forma deneyiminin yaşanamadığını kaydeden basında aynı zamanda Barcelona tarafından forma şansı bulamayan oyuncunun bu yüzden formundan düştüğü de belirtildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK