Rıdvan Dilmen’den Sert Açıklamalar

Rıdvan Dilmen’den Sert Açıklamalar

Akhisarspor ve Fenerbahçe maçını değerlendiren ünlü futbolcu Rıdvan Dilmen, maçın hakemine yönelik eleştirilerde bulunarak kararlarının baskı altında verilmiş olan kararlar olduğunu söyledi.

32
0
PAYLAŞ

Akhisarspor ve Fenerbahçe maçını değerlendiren ünlü futbolcu Rıdvan Dilmen, maçın hakemine yönelik eleştirilerde bulunarak kararlarının baskı altında verilmiş olan kararlar olduğunu söyledi.

Ligin 7 hafta maçlarının oynandığı bu günlerde Fenerbahçe deplasmanda Akhisar ile karşılaştı. Ev sahibi ekibin kazandığı maç sonrasında Rıdvan Dilmen maç ile ilgili olarak sert eleştirilerde bulundu.

Maçın hazırlık maçı havasında geçtiğini söyleyen Dilmen, iki tarafında kalecileri zorlayacak hiçbir pozisyon üretemediğini belirtti. Zeminin çok kötü olmasının yanında Fenerbahçe’nin kaleye yaklaşamadığını topum kaleye 70 metrelik mesafede dönüp gittiğini belirtti.

İki takımında sol kanattan gelmeye çalıştığını ancak oynanan futbolun iki takıma da yakışmadığını belirtti. Bu durumda teknik direktörlerin duruma müdahale etmesi gerekirken oyun sonuna kadar hiçbir müdahalede bulunmadılar diyen Dilmen, Aykut Kocaman’ın yaptığı oyuncu değişikliklerinin de çok hatalı olduğunu söyledi.

PFDK tarafından sonuçlanan Beşiktaş derbisi dosyasının etkisinde kaldığı görülen hakemin gerçekten maçı korkarak yönettiğini söyleyen Dilmen, hakem tarafında Fenerbahçe lehine bir hata olursa ne yapacağını bilemediği için bir tepki veremediğini bu yüzden verdiği kararların pek objektif olamadığını söyledi.

Alper’in kırmızı kartını da değerlendiren Dilmen, pozisyon öncesinin görülmediğini ancak görülmesi gerektiğini aslında pozisyonun Fenerbahçe lehine bir faul olması gerektiğini özellikle söyledi.

Son zamanlarda Fenerbahçe’nin üstüne çok gidildiğini 11 yıllık istatistiklerine bakıldığında 10 numara bir futbol istatistiği görüleceği ancak kimsenin bunlara bakmadan direk çocukların üstüne oynadığını söyleyen Dilmen, bu kadar gömenin hayırlı olmadığını vurguladı.

Son olarak futbolun iyi ve kitabına göre oynanması gerektiğini aksi halde atanan hakemlerin hem bu şekilde yargı vereceklerini ve takımın düşmesine yardım edeceklerini söyledi.

Başkanlık seçimi öncesinde yaşanan bu olumsuz durumlar göz önüne alındığında takımın hem teknik direktörünün hem de kulüp başkanının değişimine çok olumlu baktığını kaydeden Dilmen, Kocaman Hocanın kısa süre içinde kendine geleceğini vurguladı.  

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK