Mısır Dünya Kupasına Gidiyor

Mısır Dünya Kupasına Gidiyor

Mısır ve Kongo arasında oynanan maç sonucunda ev sahibi takım Kongo'yu 2-1 yenerek tam 28 yıllık hasrete son verdi ve dünya kupasına katılmaya hak kazandı.

172
0
PAYLAŞ

Mısır ve Kongo arasında oynanan maç sonucunda ev sahibi takım Kongo’yu 2-1 yenerek tam 28 yıllık hasrete son verdi ve dünya kupasına katılmaya hak kazandı.

Afrika Elemeleri E Grubu’nda mücadele eden Mısır 1990 yılından beri ilk kez Dünya Kupası bileti almış oldu. Muhammed Salah tarafından ikinci yarının ortalarında kaydedilen gol ile birlikte 1-0 öne geçen Mısır ardından Kongo’lu futbolcu Avounou’nun kaydettiği gol ile 87. dakikada 1-1 beraber kaldı.

Mısır tarafından bitmek tükenmek bilmeyen ataklar sonucunda 90+5. dakika kazanılan penaltı ile birlikte tekrar topun başına gelen Liverpool’lu futbolcu Muhammed Salah bir kez daha fileleri havalandırarak takımına kupa biletini kazandırmış oldu.

Mısır mili takımının kalesini koruyan Essam El Hadary ise Rusya’da oynanacak olan maçlarda forma şansı bulursa finallerin en yaşlı futbolcunu unvanını alarak tarihe geçecek. Şuan 44 yaşında olan futbolcu eski performansını kaybetmeden kalesini korumaya devam ediyor.

Mısır’ın tam 28 yıl sonra maçı kazanarak Dünya Kupasına katılma hakkı kazanması tüm dünya basınında büyük bir yer tutarken son dakika haberi olarak yer verildi.

Şuan için 15 takım kesin olarak Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanmış durumda bulunuyor. Yarınki maçlardan sonra neredeyse takımların tamamı kesinleşmiş olacak ve ne yazık ki Türkiye A Milli Futbol Takımımız bu isimler listesinde yer alamayacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK