Malatyaspor’dan Yalçın Yorumu

Malatyaspor’dan Yalçın Yorumu

Malatyaspor - Konyaspor maçı sonrasında Yalçın Ayhan ile resmi kulüp şoförü arasında büyük bir kavga yaşandığı ve ciddi yaralamalı bir olayın geçtiği, Ayhan'ın şoförü ağır bir şekilde döverek ciddi yaralar verdiği üzerine birçok haber yayınlanmıştı.

81
0
PAYLAŞ

Malatyaspor – Konyaspor maçı sonrasında Yalçın Ayhan ile resmi kulüp şoförü arasında büyük bir kavga yaşandığı ve ciddi yaralamalı bir olayın geçtiği, Ayhan’ın şoförü ağır bir şekilde döverek ciddi yaralar verdiği üzerine birçok haber yayınlanmıştı.

Haberlerin ciddi anlamda büyümesi ve sosyal medyada yaşanan karalama kampanyaları neticesinde kulüp tarafından resmi bir açıklama yapılması uygun görülerek bu olayın kapanmasının sağlanması çalışılıyor.

Kulüp tarafından yapılan açıklama ise öncelikli olarak basın ve sosyal medya içerisinde Yalçın Ayhan’a karşı yapılan tüm yorumların ve haberlerin kendilerini derin bir şekilde üzdüğü ve böyle bir karalama kampanyasının hiçbir zaman yaşanmasını istemediklerini dile getirmişler.

Her maçın hem kulüp için hem de oyuncular için özel maçlar olduğunu ve her maçı şampiyonluk için bir basamak olarak görüldüğü için maç sonrasında sinirli, agresif veya adrenalinin tavan yaptığı birçok durumun yaşanabileceğini ileten kulüp, kesinlikle şoförler ve Yalçın Ayhan arasında anlatılanlar gibi bir durumun yaşanmadığını söyledi.

Maç sırasında yaşanan hakem hataları, verilmeyen gol gibi durumların futbolcunun adrenali ile birleştiğinde ufak bir tartışma çıkmasına olanak verdiğini ancak hiçbir şekilde şiddet içerikli bir durumun bulunmadığını söyleyen kulüp burada yapılmak istenenin hakem hatalarının örtülmesi için başlatılan bir sosyal medya çalışması olduğunu belirtti.

Ligin her haftası her maç sonrasında gelen hakem hatası haberlerini büyütmeyen, kendi maçlarında gerçekleşen gol iptali ve diğer hakem hatasını görmezden gelerek bu küçük ve unutulacak olayı bu kadar büyük bir hale getirerek medyaya taşıyan kişileri de kınadıklarını belirten kulüp yetkilileri burada üstüne düşülerek geliştirilmesi gereken şeyin hakemler olduğunun altını çizmiş.

Hem sosyal medya hem de ulusal haberlerde verilmemiş olan nizami gol ile ilgili hiçbir yorum bulunmaması olayının da ayrıca kınanan bir olay haline geldiğini özellikle söylemişler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK