Katalan’da Soldado Krizi

Katalan’da Soldado Krizi

Ünlü İspanyol yıldızı Katalan'da yaşanmakta olan referandum krizi ile ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir yorumda bulunması üzerine bir kriz daha doğmuş oldu.

52
0
PAYLAŞ

Ünlü İspanyol yıldızı Katalan’da yaşanmakta olan referandum krizi ile ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir yorumda bulunması üzerine bir kriz daha doğmuş oldu.

Katalan’ın bağımsızlık mücadelesinde İspanya’da çıkan karışıklıklar ve askerlerin devreye girmesi sonucunda birçok kişi gözaltına alınmış ve bürokratların evleri Jandarma tarafından işgal edilmişti.

İspanya hükümetinin izin vermediği bağımsızlık mücadelesinde yeni bir olayda Soldado’nun yorumu üzerine patlat verdi.

Fenerbahçe’li Soldado twitter üzerinden politikacıların bağımsızlık istemelerinin tek nedeninin İspanya’ya karşı olan nefretlerini dışa vurmak ve körülemek olduğunu yazan yıldız futbolcu, Guardia Civil ve Polislerin yanında yer aldığını belirtti.

İspanyol yıldız referandum karşıtları tarafından tebrik ve destek alırken, bağımsızlık isteyen diğer kesim tarafından öfkeli yorumlar alarak birçok tepkide bulunuldu.

Futbol camiasında da takip edilen Katalan’ın bağımsızlık mücadelesi eğer olumlu sonuçlanırsa Barcelona gibi dünyanın en büyük takımlarından biri La Liga’dan çıkmak zorunda kalacak. Bunun üzerine İspanya ve Fransa liglerinde top oynayamayacak olan takım için futbol severler siyasi olarak değil ama futbol adına bağımsızlık mücadelesinin sonlanmasını istiyorlar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK