Eljif Elmas, Elden Gidiyordu

Eljif Elmas, Elden Gidiyordu

Fenerbahçe'nin uzun uğraşları sonucunda lisans onayı aldığı 17 yaşındaki genç yetenek Eljif Elmas 27 Eylül tarihinde 18 yaşını dolduracak.

27
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe’nin uzun uğraşları sonucunda lisans onayı aldığı 17 yaşındaki genç yetenek Eljif Elmas 27 Eylül tarihinde 18 yaşını dolduracak.

FIFA geçtiğimiz salı günü Elmas’ın transferi için onay vermişti. Ocak ayına kadar oynayamayacak olmasına karşın bu kararın çok büyük bir önemi bulunuyor. Eğer FIFA tarafından transfer onaylanmasaydı başka bir takım tarafından transfer edilme tehlikesi oluşacak ve Fenerbahçe genç yeteneği kaybetmiş olacaktı.

FIFA Elmas’ın kabulü ile ilgili belgeleri Türkiye Futbol Federasyonu’na ileterek transfer onayladıklarını bildirmiş oldular. Transfer onaylanmış olsa bile Ocak ayına kadar takım ile sahalara çıkmayacak olan Elmas şuan için antrenmanlarda takımın yanında yer alabiliyor.

Devre arası yapılacak olan transfer Fenerbahçe’nin yabancı kontenjanında yer alacak ancak şuan 14 yabancı futbolcusu olan Fenerbahçe oyuncuyu alabilmek için yer alan bir yabancının lisansını iptal etmek zorunda kalacak.

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu tarafından yapılan açıklamada bu transfer onayının çok önemli olduğu ve eğer onaylanmamış olsaydı farklı bir kulüp tarafından alınma ihtimali bulunduğu söylendi ve kimi gönderecekleri sorusunun şuan için belli olmadığı cevabını verdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK