Donk, Devre Arasında Gidiyor

Donk, Devre Arasında Gidiyor

Galatasaray'ın beklenenin altında kalan ve şuan ki takım yapısına uyum sağlayamayan futbolcusu Ryan Donk'un menajeri ile Cenk Ergün arasında bir görüşme yapıldı.

99
0
PAYLAŞ

Galatasaray’ın beklenenin altında kalan ve şuan ki takım yapısına uyum sağlayamayan futbolcusu Ryan Donk’un menajeri ile Cenk Ergün arasında bir görüşme yapıldı.

Menajer Winny Haatrecht ile Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün arasında yapılan görüşmede futbolcunun takımdan ayrılmak istediği konuşuldu.

2015 – 2016 sezonunun yarısında Kasımpaşa’dan alınan Hollandalı oyuncunun kontratı bu sezonun sonunda bitmiş olacak. Menajeri tarafından iletilen bilgiler ışığında Mayıs ayı beklenmeden başka bir takıma gitmesi planlanan oyuncu Galatasaray tarafından bonservis talebi olmazsa Ocak ayı içerisinde bedelsiz olarak ayrılmak istiyor.

Performans olarak bekleneni veremeyen ve takımın diğer orta sahalarından çok daha düşük bir halde bulunan Donk’un transfer olayına Galatasaray yöneticilerinin de çok sıcak baktığı öğrenildi.

Yarım sezon 750 bin euro ödemesi olan futbolcunun bu rakamın ödenmemesinin Galatasaray için büyük bir avantaja yol açacağı söylenerek şuan oyuncu için yeni bir kulüp arayışının başladığı belirtiliyor.

Galatasaray ile tam 22 maça çıkan Ryan Donk tüm maçlar boyunca sadece 1 gol atarak 3 tane asist sergileyerek şuan devam eden futbolcular arasındaki en düşük performansa sahip oyuncu olarak biliniyor.

2,5 milyon Euro bonservis ile birlikte Kasımpaşa’dan alınan oyuncu sezon sonuna kadar beklemeyecek ve devre arasında yeni bulduğu kulübe transferi gerçekleştirilecek. Galatasaray tarafından da yakılan yeşil ışık ile beraber futbolcunun menajeri tarafından yapılan açıklamada kendisi için en iyi olacak ve performansını gösterecek bir takım arayışı içine girdikleri de duyurulmuş oldu.

Ligde 19 puan ile birincilik koltuğunda oturan ve namağlup unvanı bulunan Galatasaray önümüzdeki maçlardan da tam puan ile çıkarak şampiyonluk hedefini erkenden gerçekleştirmek istiyor. Bu yüzden devre arasında yapacağı yeni transferler içinde yabancı kadrosundan birini açmasının kulüp için olumlu olduğu aynı zamanda 750 bin euro’nun ödenmeyecek olmasının da artı bir değer taşıdığı belirtildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK