Beşiktaş’ın En Sert Sezonu

Beşiktaş’ın En Sert Sezonu

Şenol Güneşli ile Beşiktaş, daha önceki sezonlara nazaran en sert ve hırçın futbolunu ortaya koyuyor. İlk iki sezon karşılaştırıldığında sadece 2'şer kırmızı gören futbolcular bu sezon ilk 7 haftada 4 kez kırmızı gördüler ve tam 20 sarı kart gösterilmiş oldu.

78
0
PAYLAŞ

Şenol Güneşli ile Beşiktaş, daha önceki sezonlara nazaran en sert ve hırçın futbolunu ortaya koyuyor. İlk iki sezon karşılaştırıldığında sadece 2’şer kırmızı gören futbolcular bu sezon ilk 7 haftada 4 kez kırmızı gördüler ve tam 20 sarı kart gösterilmiş oldu.

3 sezondur devam eden Güneş, ilk iki sezona oranla çok daha fazla hırçın bir futbol ortaya koyuyor. Tosic, Hutchinso, Quaresma ve Oğuzhan kırmızı kart görürken tam 20 sarı kart’a ulaşan takımda neredeyse sarı kartsız oyuncu kalmadı gibi.

Sarı kart cezalarına bakıldığında ise ilk iki sezonda 63 kez gösterilen sarı kart bu sezon sadece 7 maçta 20’ye ulaşarak tarihi bir rekora imza atmak üzere hızlı hareket ediyor.

Tabelanın ilerleyen haftalarında daha da belirginleşeceği düşünüldüğünde sürekli olarak gündeme gelen hakem hataları ve yönetim sisteminin doğru bir şekilde işlememesi konuları da daha çok konuşulmaya başlandı.

Tüm oyuncular incelendiğinde en hırçın futbolcunun Tosic olduğu ortaya çıkarken sezona Beşiktaş ile başlayan ancak Stuttgart takımına transfer edilmiş olan Beck’in de bu sezonda 2 sarı kartı bulunuyor.

Beşiktaş hakem hataları ve verilen yanlış kararların değerlendirilmesi için Türkiye Futbol Federasyonuna detaylı bir bilgi aktarımı sağlayacağını kaydederek en kısa süre içerisinde en azından diğer maçlarda bu gibi durumlar ile karşılaşılmaması için önlemler alınacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK