Bayern’den Bir Ayrılık Haberi

Bayern’den Bir Ayrılık Haberi

Bayern Münih’in teknik direktörü Carlo Ancelotti bugün itibariyle görevinden ayrılacağı duyurularak büyük bir tepki aldı.

27
0
PAYLAŞ

Bayern Münih’in teknik direktörü Carlo Ancelotti bugün itibariyle görevinden ayrılacağı duyurularak büyük bir tepki aldı.

Bundesliga’daki en büyük dev olarak gösterilen Bayern Münih bugünden itibaren Carlo Ancelotti ile yollarını ayırdığını ve Ancelotti döneminin resmi olarak tamamen sona erdiğini duyurdu.

Şampiyonlar ligi maçlarından PSG karşısında 3-0 kaybetmesi üzerine İtalyan çalıştırıcının hemen işine son verildiği duyuldu. Resmi siteleri üzerinden yapılan duyuruda 2016 yılında Guardiola sonrası takıma başlayan Ancelotti’ye teşekkür edildiği de belirtiliyor.

Hem Bayern Münih için hem de 58 yaşındaki ünlü teknik adam Ancelotti için bir ilk yaşanmış oldu. Bugüne kadar Bayern Münih tarafından ilk kez Eylül ayında bir teknik direktör ile yollarını ayırdığını açıklamalarının yanında Carlo Ancelotti’de ilk kez bir kulüp tarafından 1. Yılını tamamlayamadan görevinden alınmış oldu.

Carlo Ancelotti’nin flaş vedası ile birlikte Bayern tarafından açıklanan bundan sonraki süreçte yollarına Willy Sagnol ile devam edileceği açıklaması aslında bu haberin flaş olarak değil daha önceden düşünüp kurgulanmış bir yol ile birlikte konuşulduğunu gösteriyor.

Dünya devleri arasında gösterilen Bayern uzun sürekli başarısızlıklara kesinlikle tahammül edemezken usta teknik adam ne yaparsa yapsın tekrar dönmesinin veya Bayern’in kararından vazgeçmesinin hiçbir yolu bulunmuyordu.

Futbol yorumcuları bu kararın daha önceden alındığı ve ilk üzücü galibiyetin ardından hemen uygulamaya koydukları yönünde hemfikirler. Usta teknik adamın şuan için sezon ortasında bir kulübe başlama gibi bir planının bulunmadığı istese de bir kulüp tarafından istenme ihtimalinin düşük olduğunu söylediği kaydedildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK