Barcelona tarihinin en pahalı transferi

Barcelona tarihinin en pahalı transferi

Brezilyalı Liverpool'un gözde oyuncusu Coutinho 5,5 yıllık sözleşme ile Barcelona'ya transfer edildi.

117
0
PAYLAŞ

Brezilyalı Liverpool’un gözde oyuncusu Coutinho 5,5 yıllık sözleşme ile Barcelona’ya transfer edildi.

Liverpool’dan Barcelona’ya beş buçuk yıllık transfer için 160 milyon Euro ile gözde oyuncu Coutinho kulübün gelmiş geçmiş en pahalı transferi listesine adını yazdırdı.Yetenekli gözde Futbol Oyuncusu’nun serbest kalma bedelinin 400 milyon euro olduğu açıklandı.

Barcelona’nın uzun süredir takip ettiği ve belli süredir haberlere konu olan Philippe Coutinho transferi sonunda olumlu bir şekilde sonuçlandı. Yetenekli oyuncu Neymar’ın yaz döneminde 222 milyon Euro’ya Paris Saint Germain ile anlaşması sonucu Barcelona’nın sol kanatında ki eksiklik büyük bir sorun oldu.Barcelona ekibinin dikkatini çeken Liverpool’un gözde oyuncusu Philippe Coutinho’u gözüne kestirmişti.

Fransız yıldızın yaşadığı sakatlığın uzun bir dönem sürmesi sonu Liverpool’un kapısını çalış karşı kulüp ile görüşmeleri sonucu 160 milyon Euro karsılığı anlaşma sağlandığı açıklandı.Philippe Coutinho 5,5 yıllık yapmış olduğu sözleşme ile artık Barcelona sol kanatında hünerlerini sergileyecek.

Philippe Coutinho serbest kalma bedeli ise dudak ısırtacak cinsten.Barcelona Philippe Coutinho’in serbest kalma bedelinin 400 milyon euro olduğunu imza gününde basın ile paylaştı.

Barcelona tarihinin en pahalı transferi olarak adlandırılan Philippe Coutinho en pahalı futbolcu olarak Barcelona tarihine geçti.2013 yılında İnterde oynayan ve bir devre arasında 10 milyon euroya Liverpool da forma giymeye başlamış olan sol kanat oyuncusu 201 maça çıkarak toplamda 54 gol ile takımını başarıya taşımıştı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK