TBMM’de Şok Üçlü Zirve

TBMM’de Şok Üçlü Zirve

Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısı üzerine TBMM şuan üçlü zirve ile yankılanıyor. Son dakika olarak verilen haber Yıldırım'ın çağrısı üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte bir toplantı yapıldı.

26
0
PAYLAŞ

Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısı üzerine TBMM şuan üçlü zirve ile yankılanıyor. Son dakika olarak verilen haber Yıldırım’ın çağrısı üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte bir toplantı yapıldı.

Irak ve Suriye konusunun gündeme geldiği toplantı olası bir sınır ötesi operasyonu konusunda bilgi verici nitelikte düzenlendi. Hükümetin yetkisinin 1 yıl daha uzatılması ve Başbakanlık tezkeresi hakkında yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği söylendi.

CHP ve MHP’nin daha öncede tezkere konusundaki kararlarını açıklamaları üzerine düzenlenen toplantıda içeriği konusunda detaylı bilgi paylaşılarak yapılacak ve alınacak hamleler ile ilgide bilgi verildi.

Olağanüstü yapılan toplantı da liderler zirvede çeşitli yorumlarda bulunarak fikir alışverişi yaptılar. Toplantı sonrasında olumlu bir hava hakim olurken daha öncede tavırlarını net bir şekilde belli eden ve tezkerenin içeriğinin geçen seneki gibi olması durumunda gene geçen sene ile aynı yanıtları vereceğini söyleyen muhalefet liderleri tutumlarını bozmayarak tezkereye olumlu yanıt vereceklerini söylediler. Sınır ötesi yaşanan olumsuz bir durumda atak yetkisi yapmak için tüm liderler iş birliği içinde çalışacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK