MHP’lileri ‘İBDA-C’ci’ Diye Dinlemişler

MHP’lileri ‘İBDA-C’ci’ Diye Dinlemişler

Sahte adlarla ve usulsüz olarak dinlenen, MHP’li yöneticilerin, İBDA-C örgüt yanlısı olarak gösterilmesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan “kaset” iddianamesinde belirtildi.

70
0
PAYLAŞ

Sahte adlarla ve usulsüz olarak dinlenen, MHP’li yöneticilerin, İBDA-C örgüt yanlısı olarak gösterilmesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan “kaset” iddianamesinde belirtildi.

Dinleme kararını mahkemeden alabilmek adına, MHP’li yöneticilerin isimleri , İBDA-C’nin üst düzey yöneticilerinin isimleriymişçesine kullandıkları ve asıl amaçlarının İBDA-C’ nin düzenleyecekleri eylemlerin önüne geçmek olduğunu söyleyerek MHP’li yöneticileri dinlemişlerdir.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve diğer eski MHP yöneticilerinin özel hayatlarının internette yayınlanmasını sağlayan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY)baş şüphelisi elebaşı Fethullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 171 şüpheli hakkında Başsavcılık iddianame hazırlamış bulunmaktadır.

Eski MHP’li Ahmet Deniz Bölükbaşı,  İBDA-C üyesi olarak gösteren Faruk Can, Hasan Kara, Haydar Baran ve Muharrem Demirtaş ve Turhan Kaya gibi sahte isimlerle dinlenilmiştir.

Eski MHP’li Ahmet Deniz Bölükbaşı hakkında bu sahte isimler kullanılarak Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinden Mart 2008’den Kasım 2009’a kadar farklı aralıklarla teknik takip ve dinleme kararı çıkarılmış bulunmaktaydı.

Bu yapılan eylemler şüpheliler Tamer Bülent Demirel, Ali Poyraz, Recep Güven, Arif Gürsoy, Gürsel Aktepe, Yunus Hazar, Ahmet Ümit Seçgin, Ahmet Şentürk ve Coşkun Çakar hakkında daha önce kamu davası açıldığından dolayı önleme dinlemelerine ilişkin eylemler soruşturma kapsamına dahil olmadı.

Yavuz Selim Aydoğan sahte ismiyle Eski MHP’li Cihan Paçacı’yı, İBDA-C mensubu ve üst düzey yöneticisi olarak görev yapan Fazıl Duygun ve propaganda organlarıyla irtibatlı olduğu bilinen Yavuz Selim Aydoğan’ nın eylemlerini ortaya çıkartma amacı bahanesiyle dinlendiği bilgiler arasında yer almaktadır.

Bir diğer bilgilere göre de eski 1. Ordu Komutanı Emekli Orgenaral Hurşit Tolon için, 2007 Kasım ayından itibaren İBDA-C, Hizbullah, ve Aşırı Sağ Gruplar Örgütleri kapsamında faklı isimlerle dinleme kararları çıkarıldı.

2008 Şubat ayından itibaren usulsüz şekilde dinlenmeye başlanan Tolon’un dinlenmesi Seçkin Gelçetin isminin kullanıldığı belirlendi. Tolon, Ergenekon ve Türk İntikam Tugayı kapsamında da Vural Okman, Mehmet Gökçe gibi isimlerle dinlendi. Bu dinlemeler 2009 yılında da sürdürüldü.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK