MHP’li Erkan Akçay’dan Tezkereyi Yorumladı

MHP’li Erkan Akçay’dan Tezkereyi Yorumladı

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay, tezkere'nin ardından yaptığı açıklamada Irak ve Suriye için yorumlarda bulunarak bir gece ansınız gelebileceğimizin bir nişanıdır benzetmesi yaptı.

29
0
PAYLAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay, tezkere’nin ardından yaptığı açıklamada Irak ve Suriye için yorumlarda bulunarak bir gece ansınız gelebileceğimizin bir nişanıdır benzetmesi yaptı.

Türkiye’nin şaka yapmadığını veya oyun oynamadığını gösteren bu tezkerenin Türkiye’nin bekası ve milletin geleceği açısından büyük bir önem taşıdığını, Irak’ta meydana gelebilecek yanlış bir karar neticesinde sonuçlarının ağır olacağını söyledi.

Yapılacak olan referandumun korsan nitelik taşıdığını ve hiçbir yasal süreci bulunmadığını söyleyerek, evet çıkması durumunda birçok kötü olaya gebe olan bir girişimden başka bir şey değildir dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin haklarını, bekasını, egemenlik hürriyetini tehdit ve hedef alan bir oluşuma karşı uluslararası ve ikili anlaşmaların yürürlükte olduğunu, böyle bir risk unsuru karşısında kalınırsa müdahale etmekten kaçınılmayacağını da söyleyen Akçay, bize uzatılan bir parmağı kırarız benzetmesinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk milletini tehdit eden bir unsur oluşması durumuna karşı her zaman devletin her kademesi ile birlikte çalışacaklarını ve yan yana yer alacaklarını söyleyen Akçay, bu duyguların ve düşüncelerin ışığında Tezkere için evet oyu kullandıklarını söyledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK