MHP’den Barzani Yanacak Açıklaması

MHP’den Barzani Yanacak Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yapılan açıklamada Kuzey Irak'ta yaşanmış olan ve yok hükmündeki gayrimeşru referandum için Barzani'nin ateş ile oynadığı ve bu yüzden yanmayı göze almış olduğu yorumu yapıldı.

50
0
PAYLAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yapılan açıklamada Kuzey Irak’ta yaşanmış olan ve yok hükmündeki gayrimeşru referandum için Barzani’nin ateş ile oynadığı ve bu yüzden yanmayı göze almış olduğu yorumu yapıldı.

Hakkında tüm dünyada tartışma çıkan ve neredeyse hiçbir ülkeden destek görmeyen ve tam tersi yapılması dahi istenilmeyen referandum konusunda Devlet Bahçeli tarafından yazılı bir açıklama yapılarak Barzani’nin yanmayı göze aldığı, Türkiye ve yakın coğrafyasında bulunan dost ülkelerin güvenliklerinin ve istikrarlarının tehdit edildiği bir oylama hazırlandığını, bunun kötü bir oyunun kötü bir parçasından başka bir şey olmadığı vurgulandı.

Yapılan referandumun rezalet ve hezimetler bütünlüğü olduğunu söyleyen Bahçeli, olayın işi içinden çıkılamayacak bir hale büründürüldüğünü belirterek, yapılan tüm tepkilere ve itirazlara rağmen düzenlenmiş olan bu gayri meşru referandumunun tamamen bölgenin dinamik yapısı ile oynadığını ve bunun da bir kaos ortamına yol açacağını söyledi.

Çok hassas bir konu olan Türkiye’nin toprak bütünlüğünün yanında üzerine düşülen diğer konunun komşumuz Irak’ın toprak bütünlüğü olduğunu ve bunun dış mihratlar tarafından bozulmaya çalışıldığını açıkladı.

Referandumun Türkiye’ye karşı büyük bir tehdit olması dışında bir darbe olarak da görülebileceğini vurgulayan Bahçeli, Türk milletinin darbelere karşı vermiş olduğu tepkinin ortada olduğunu, bu durum karşısında asla sessiz kalınmayacağını belirtti. Barzani ve yanındakilerin bir çeteden başka bir şey olmadığını ve bağımsızlık adı altında atılan bu adımların tamamen kirli ve karanlık adımlar olduğunu söyleyen Bahçeli, 25 Eylül sonrasında hiçbir şeyin aynı kalamayacağını, Irak topraklarının %34’ünün bu çete tarafından ambargo altına alınmış olduğunu söyledi.

Barzani’nin tüm uyarılar, karşı çıkışlara rağmen ateşle oynamakta ısrar ettiğini ve ateşle oynayan herkesin mutlaka yanma riskini de kabul ettiğini belirterek, bu oylamanın tek taraflı olarak düzenlendiğini ve hukuk kurallarına uygun olmayan yok hükmü taşıyan bir oylama olduğunu, bunun sonuçlarının da kısa süre içinde hem kendisi hem de tüm dünya tarafından görüleceğini belirtti.

Ülke ve bölgenin güvenliğini tehdit eden bir terör örgütünün devletsel bir yapıya girmesi ve bunun kapımızın yanında yapması hiçbir koşulda ve masada kabul edilebilecek bir uygulama olmazken, bu örgüte yapılan ağır silah yardımlarının da yarın öbür gün ülkemiz için kullanılabilme ihtimali olan cephanelerden oluştuğunu hatırlattı.

Ayrıca sandıkların tamamen kendi kontrolünde olduğu ve çok düşük bir katılımın gerçekleştiğini sonucunda ise çıkacak oyun tamamen öngörülebilir bir oy olduğuna da vurgu yapan Bahçeli, sonuçlarında kesinlikle şaibeli olduğunu ve küresel güçler tarafından yaratılmış bir tavşan kaç tazı tut görüşü sonucunda meydana gelen, göstermelik, sahte bir oylama olduğuna göndermede bulundu.

25 Eylül için hıyanet benzetmesi yapan Bahçeli, yıllardır Irak’ın kapı komşumuz olduğunu ve bin yıllık bir kardeşliğin hukukunun bozulduğunu söyleyerek, birçok jeopolitik risklerin önünün açıldığını, PKK’lı bölücü ve hainlerin bölgede rahatça cirit atmasına izin verileceğini, kampanyanın yürütülmesi kısmında Türkiye topraklarının da kurulması istenen devletin haritalarında görüldüğünü söyledi.

Türkmen kardeşlerimizin yalnız olmadığını ve çığlıkların tarafımızdan duyulduğuna da gönderme yaparak, Türksüz millet ve devlet fitnesinin yıllardır devam eden bir oyunun göstergesi olduğunu, Misak-ı Milli ruhunun kısa süre içerisinde yattığı uzun uykudan dinlenmiş ve güçlenmiş bir şekilde kalkarak bu hainlere karşı en ağır cezayı ve en ağır cevabı vereceğini belirtti.

Son olarak terör örgütlerinin Barzani çatısı altında toplanarak ihanete karşı sevindiğinin görüldüğünü ama bu sevinçlerinin kursaklarında bırakılacağını 5000 Ülkücü gönüllünün bölgeye gitmeye hazır olduğunu ve Türkmen kardeşleri ile yan yana çarpışacağını belirterek sözlerini noktaladı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK