Kadir Topbaş Yerine Kimin Geleceği Konuşuluyor

Kadir Topbaş Yerine Kimin Geleceği Konuşuluyor

Dün yaşanan ve Kadir Topbaş tarafından veto edilip ardından meclis tarafından kabul edilen 5 dosya üzerine canlı yayında istifasını açıklayan Kadir Topbaş'ın yerine kimin geleceği konuşulmaya başlandı.

30
0
PAYLAŞ

Dün yaşanan ve Kadir Topbaş tarafından veto edilip ardından meclis tarafından kabul edilen 5 dosya üzerine canlı yayında istifasını açıklayan Kadir Topbaş’ın yerine kimin geleceği konuşulmaya başlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 13 senedir başarılı bir şekilde yürüten ve İstanbul’luların sevgisini kazanmış olan Topbaş’ın istifası tüm çevreler içinde merak uyandırırken aynı zamanda büyük bir şaşkınlıkta yaratmış oldu.

Dün CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın, Kadir Topbaş’ın istifa edeceği haberleri üzerine bir süre ortalık çalkalanmış üzerine ise bir basın toplantısı düzenleyen Topbaş istifa ettiğini açıklamıştı. Buda Yarkadaş’ın aldığı tepkilerin haksız olduğunu ve söylediği olayın gerçekleştiğini göstermiş oldu.

İstifa konuşması sırasında sadece görevi bıraktığını ve parti içi çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Topbaş özellikle CHP’lilere buralardan ekmek çıkmadığını birkaç kez yeniledi.

Yerine geçecek isim ise Göksel Gümüşdağ olarak şuan kulislerde yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2004 yılından beri Büyükşehir Belediyesi’nde aktif olarak çalışan bir Belediye Meclis Üyesi olan Gümüşdağ aynı zamanda Başakşehir Spor Kulübü’nün de başkanlığı görevini yürütüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK