HDP Saçmalamaya Devam Ediyor

HDP Saçmalamaya Devam Ediyor

HDP Sözcüsü Osman Baydemir yaptığı açıklamada Irak referandumunun çok büyütüldüğünü söyleyerek, bu konunun mecliste görüşülmesinin bile saçma olduğunu, geçtiğimiz günlerde İskoçya'nın da referanduma gittiğini ve o zamanda tezkere kararının alınması gerektiği sonucunun doğduğunu söyledi.

34
0
PAYLAŞ

HDP Sözcüsü Osman Baydemir yaptığı açıklamada Irak referandumunun çok büyütüldüğünü söyleyerek, bu konunun mecliste görüşülmesinin bile saçma olduğunu, geçtiğimiz günlerde İskoçya’nın da referanduma gittiğini ve o zamanda tezkere kararının alınması gerektiği sonucunun doğduğunu söyledi.

Tezkere süresinin uzatılması konusunun açılması üzerine Osman Baydemir tezkere teklifine hayır oyu vereceklerini, sınır ötesinde gerçekleşen bir olaya müdahale edilmesinin mantıklı olmadığını söyleyerek, tezkere’nin sınır ötesinde yaşanabilecek bir askeri harekat yetkisini yasalaştırdığını söyledi.

Baydemir, herkesi tezkereye hayır demeye, çatışmalardan uzak durmaya, savaş haberi ile ısınan bölgelere su dökmeye davet ettiklerini söyleyerek, hem içeride hem de dışarıda meydana gelebilecek tüm savaşlara karşın hayır dediklerini belirtti.

Aynı zamanda tezkere için evet demeyi düşünenler hakkında tarihe karşı büyük bir sorumluluk aldıklarını çünkü evet diyenlerin OHAL yönetim rejimine de evet demiş olacaklarını söyleyerek kendilerinin böyle bir sorumluluğun ve vebalin altında yer almayacaklarını sözlerine ekledi. Siyaset çevreleri tarafından yapılan yorumlar saçmalık olarak nitelendirilirken sınırlarımızın birebir tehdit edildiği böyle bir konuda bu kadar rahat davranılmasına anlam verilmediği söyleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK