Hakan Çavuşoğlu’ndan Eğitim Açıklaması

Hakan Çavuşoğlu’ndan Eğitim Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Hacı Ömer Raca Camii'nde yaptığı açıklamalar ile eğitim sistemini değerlendirdi. Kaymakam, belediye başkanı ve il meclis üyeleri de diploma törenin de hazır bulundu.

33
0
PAYLAŞ

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Hacı Ömer Raca Camii’nde yaptığı açıklamalar ile eğitim sistemini değerlendirdi. Kaymakam, belediye başkanı ve il meclis üyeleri de diploma törenin de hazır bulundu.

2012 yılında 4+4+4 teklifinin sonucunda gelen eleştirileri ve birçok kesimin kesinlikle kabul etmeyerek karşı çıktığı dönemlerden bugüne kadar gelebilen Türkiye’de birçok köklü değişiklik AK Parti tarafından yapılabildiğini ifade eden Çavuşoğlu, bu sistem ile yetişen gençleri görünce mutlu olduğunu dile getirdi.

Bursa Nilüfer Müftülüğü tarafından davet edilen Çavuşoğlu, Şükrü Durmaz Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi alan 23 hafızın icazet merasimine katılarak bugüne kadar yaptıkları çalışmaların başarılı sonuçlar verdiğini ve bunu üzerine eklenerek yeni atılımlar ile birlikte bu etkinliklerin artacağını duyurdu.

Kuran-ı Kerim ile ve sünnetle yaşayan insanların çoğalarak İslam kardeşliğinin her geçen gün büyüdüğünü söyleyen Çavuşoğlu, Kur’an’ı okuyan, aktaran, okutan ve öğrenmek isteyenlere imkan sunan bir neslin geliştiğini, 23 hafızın diplomalarını almasını görmenin büyük bir mutluluk olduğunu ve bu mutluluğu daimi kılmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını kaydetti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK