Binali Yıldırım, Barzani’ye Sert Çıktı

Binali Yıldırım, Barzani’ye Sert Çıktı

Kırşehir'de ahilik töreninde yaptığı konuşma sırasında Barzani'ye karşı sert bir dille göndermeler yaptı. Kendisini uyardıklarını ama laftan anlamadığını eğer sözlerine kulak asmaz ise onunla kendi anlayacağı dilden konuşmasını bileceklerini söyledi.

33
0
PAYLAŞ

Kırşehir’de ahilik töreninde yaptığı konuşma sırasında Barzani’ye karşı sert bir dille göndermeler yaptı. Kendisini uyardıklarını ama laftan anlamadığını eğer sözlerine kulak asmaz ise onunla kendi anlayacağı dilden konuşmasını bileceklerini söyledi.

Kuzey Irak’ta yaşanan hain planlar ile ilgili olarak Barzani’nin kendileri tarafından defalarca uyarıldığını ancak kendisinin kara bir sevda içinde olduğunu, bu yolun yanlış bir yol olduğunu ve doğru bir yere çıkmayacağı konusunda görüşmeler yapıldığını ama yolundan dönmediğini söyledi.

Bağımsızlık fikrinin sadece çevresindekiler için değil bölgede yaşayan tüm masum halkların da canları ile oynanan bir oyun olduğunu söyleyen Yıldırım, bölgede yaşamakta olan Türkmenler, Araplar ve Kürtlerin kardeş inancı ile uzun yıllardır yaşadığını ve bu kardeşliğe nifak tohumları ekilerek ayrıştırılmak istediklerini sözlerine ekledi.

Sadece Türkiye değil dünya tarafından da ağır tepkiler aldığı halde hiçbir söze kulak asmayan Barzani kararını devam ettirirse kendisinin anlayacağı dilden konuşmayı bildiklerini söyledi. Sınırlarımızın yanında halkımızı tehdit eden hiçbir unsura izin vermeyeceklerini de sözlerine ekleyen Yıldırım bölgenin bir karışıklığa doğru sürüklendiğini belirtti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK