Yalanı Hastanede Ortaya Çıktı

Yalanı Hastanede Ortaya Çıktı

Diyarbakır’da yaşayan Aydın Uluk hastaneye kanepeden düşmüş olduğu söylenerek getirilmesi ardından polislere eşinin dövdüğünü söyleyip hayatını kaybetti.

59
0
PAYLAŞ

Diyarbakır’da yaşayan Aydın Uluk hastaneye kanepeden düşmüş olduğu söylenerek getirilmesi ardından polislere eşinin dövdüğünü söyleyip hayatını kaybetti.

69 yaşındaki Aydın Uluk eşi ve aile yakınları tarafından kanepeden düşmüş olduğu gerekçesiyle kaldırıldığı hastanede hemen yoğun bakım ünitesine alındı. Yapılan ilk tedavi sonrası kendine gelen yaşlı adam polis ekiplerine eşi tarafından dövülmüş olduğunu söyledi. Polislere vermiş olduğu ifade sonrası durumunu tekrardan ağırlaşan Aydın Uluk tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Aydın Uluk’un ölümünden sonra aile yakınları ise Aydın Uluk’un ölümünden sorumlu tuttukları Y.U. hakkında suç duyurusunda bulundu. Aynı zamanda nikahlı eşi olan Y.U.’nun bu olayı tek başına yapmış olduğu söyleniyor.

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı olan Ali Paşa Mahallesi’nde oturan Aydın Uluk ve eşi 27 Haziran tarihinde Aydın Uluk’un yakınlarına telefon ederek eşinin kanepeden düşmüş olduğunu söyledi. Bunun üzerine Aydın Uluk’un evine giden aile yakınları ambulansı arayarak yaşlı adamı en yakın hastaneye götürdü.

Hastanedeki doktor tarafından yapılan muayene sonrası Aydın Uluk’un vücudunun farklı yerlerinde bir sürü darp izine rastlamasıyla Aydın Uluk’un kız kardeşi olan S.U.’yu yanına çağırarak görmüş olduğu darp izlerinden haberi olup olmadığını sordu. Bunun üzerine kanepeden düşmüş olduğu için hastaneye gelmiş olduklarını ve bu izler ile ilgili herhangi bir bilgisi olmadığını dile getirdi.

Hastanede tedavisi süren Aydın Uluk’un kendine gelmesi ile hastane polisi tarafından ifadesi alındı. Bu esnada polislere eşi tarafından dövülmüş olduğunu dile getiren Aydın Uluk’un 7 Temmuz tarihinde vermiş olduğu ifadeye göre, yaklaşık iki hafta önce eşinin küçük kızına bağırdığını duyduğunu ve bunun üzerine eşine ne olduğunu sorması ardından eşinin kendisine saldırmış olduğunu söylemiş.

Aynı zamanda yataktan düşmesi ardından eşinin tekmelerle saldırmaya devam ettiğini ve bu yüzden ayak tırnaklarının kırılmış olduğunu aynı zamanda hepatit b hastası olduğu için sürekli halsiz olduğu için kendini koruyamadığını söylemiş. Kendisini darp etmiş olan eşinden hem davacı hem de şikayetçi olduğunu da sözlerine eklemiş.

İfadesi ardından fenalaşan Aydın Uluk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ölmeden önce çekilmiş olan videosu ile birlikte Y.U. hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Aynı zamanda geçen yıl Y.U. tarafından Aydın Uluk’a boşanma davası açılmış bir süre sonra ise davadan vazgeçilmiş olduğu öğrenildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK