Polislerden Örnek Davranış

Polislerden Örnek Davranış

Ülkelerinde ki savaştan kaçıp ülkemize sığınmak zorunda kalan Suriye'li vatandaşlardan olan Adana'da yaşayan aile 4 çocuğunu evde yalnız bıraktı. 4 kardeşin oldukça korkmuş olduğunu gören polisler çocuklara sahip çıktı.

25
0
PAYLAŞ

Ülkelerinde ki savaştan kaçıp ülkemize sığınmak zorunda kalan Suriye’li vatandaşlardan olan Adana’da yaşayan aile 4 çocuğunu evde yalnız bıraktı. 4 kardeşin oldukça korkmuş olduğunu gören polisler çocuklara sahip çıktı.

Halep’ten kaçıp Adana’ya yerleşen Elşaban ailesi Adana’nın Seyhan İlçesi’nde bulunan Bey mahallesinde bulunan bir evin zemin katında yaşamaya başladı. Geçimlerini sağlamak amacıyla günlük işlerde çalışmak zorunda olan Anne Nur Elşaban ile Baba Ahmet Elşaban sabahın erken saatlerinde evden işe gitmek üzere ayrıldı.

4 kardeş acıkmaya başladıktan sonra pencereye çıkarak ağlamaya başladı. Bunu gören mahalle sakinleri polisten hemen yardım istemesi üzerine ekipler kısa sürede olay yerine geldi. Bunun üzerine olay yerine gelen polis ekipleri kilitli olan kapıyı kırarak içeri girmek zorunda kaldı.

Gün boyu hiç bir yemek yememiş olan çocukların ağlaması üzerine markete gidip bisküvi ve içecek alan polis memurları 4 kardeşin karınlarını doyurdu. Olayın yaşanması ardından mahalle sakinlerinin çocukları kendi evlerine götürmek istedi. Buna izin vermeyen polis ekipleri telefonla Baba Ahmet Erşaban’ a ulaştıktan sonra çocukları Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürdüler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK