Muğla’da Bulunan Terörist Kendini İmha Etti

Muğla’da Bulunan Terörist Kendini İmha Etti

Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde bulunan bir terörist kendi yapmış olduğu bombanın patlaması üzerine ölü olarak ele geçirildi.

82
0
PAYLAŞ

Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde bulunan bir terörist kendi yapmış olduğu bombanın patlaması üzerine ölü olarak ele geçirildi.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde bulunan bir hücre evinde terör örgütü üyelerinin olduğu ihbarı üzerine olay yerine giden Harekat ve Jıpkın Komando Bölüğü ekipleri öncelikle teröristlere teslim ol çağrısında bulundu.

Yapmış oldukları çağrıya olumsuz yanıt alan ekiplerin operasyona başlayacağını düşünen teröristler içerisinde bulundukları evin içine bomba tuzakları hazırlamaya başladı. Operasyonun bitimi ardından bir teröristin ekiplere zarar vermek adına hazırlamış oldukları bombanın patlaması yüzünden ölmüş olduğu aktarıldı.

Geçtiğimiz günlerde Köyceğiz ilçesinde bulunan ormanlık alanda 5 teröristin ölü olarak ele geçirilmesi ardından kaçmış olduğu tespit edilen iki teröristin bulunması adına çalışmalar devam ederken Çayiçi Mahallesi’nde bir patlama olmuş olduğu yönünde ihbar geldi. D.C.’ye ait olduğu tespit edilen eve giden jandarma ekipleri evin bahçesi içerisinde parçalanmış bir cesede rastladı.

Bahçe alanında inceleme yapmaya başlayan ekipler 5 gün önce kaçmış olan iki terörist ile ilgili bir bağlantı olup olmadığını araştırmaya başladı. Ev sahibi olarak belirlenen D.C.’ye ise henüz ulaşılamadığı gibi olay anında evde olup olmadığına dair de herhangi bir bulguya rastlanılmadı.

Evin tüm bölgesini güvenlik sebebi ile kapatan polis ekipleri aynı zamanda bölgeye hiçbir şekilde giriş ve çıkış yapılmasına izin vermedi. Bombalı bir eylem planı içerisinde olduğu düşünülen teröristin cansız bedeni olay yerinde yapılan incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Öncesinde ise Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 4 Ekim tarihinde yapılmış olan yol kontrolü esnasında 4 terörist ile birlikte 3 işbirlikçisi yakalanmış ve bir gün sonrasında ise Köyceğiz ilçesinde bulunan ormanlık alanda 5 terörist ölü olarak geçirilmiş ve bölgede sakladıkları birçok önemli mühimmat bulunmuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK