Hüseyin Taş’a Son Yolculuk

Hüseyin Taş’a Son Yolculuk

Görev yeri Trabzon’ dan memleketi Elazığ’a giderken Gümüşhane’ de yaptığı kaza sonucu hayatını kaybeden Hüseyin Taş, memleketi Elazığ Harput’ta toprağa verildi.

107
0
PAYLAŞ

Görev yeri Trabzon’ dan memleketi Elazığ’a giderken Gümüşhane’ de yaptığı kaza sonucu hayatını kaybeden Hüseyin Taş, memleketi Elazığ Harput’ta toprağa verildi.

Komiser Yardımcısı Hüseyin Taş, senelik iznini alarak ailesini, Elazığ Harput’ta ziyaret etmeye giderken, 61 NH 671 plakalı aracıyla Trabzon’un Maçka ilçesinden yola çıkmıştı. Hüseyin Taş, 15:00 sularında Gümüşhane-Kelkit yolu üzerinde bulunan Çayır ardı köyü civarında anlaşılmayan bir sebeple otomobilinin kontrolünü kaybetti ve yol kenarındaki bir tarlaya 30-40 metrelik mesafeden takla atarak yuvarlandı.

Kaza anını gören vatandaşların 112’ye yaptıkları ihbar üzerine olay yerine gelen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Hüseyin Taş’ı sıkıştığı araçtan çıkardılar. Hastaneye kaldırılan Hüseyin Taş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kaza haberinin duyulmasının ardından Gümüşhane Devlet Hastanesine ilk olarak gelen eşi ve bebeği, daha sonra da Elazığ’da yaşayan anne, baba ve yakınları oldu. Hastanede fenalaşan ve sinir krizi geçiren aile bireylerine hastane ekipleri müdahale ettiler. Çocuğu ile ayakta durmakta zorlanan eşi ve annesi güçlükle sakinleştirildi.

Yapılan otopsi işlemlerinin ardından cenazeyi alan yakınları, Gümüşhane Belediyesinin cenaze nakil aracı ve emniyet memurlarından oluşan toplulukla memleketi Elazığ Harput’a uğurlandı.

Hüseyin Taş’ın vefat haberinin duyulmasının ardından Gümüşhane Devlet Hastanesi’ ne, Gümüşhane Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş ve Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik merhumun ailesine taziye diledikten sonra cenazeyi memleketi Elazığ Harput ilçesine uğurladılar.

Hayatını kaybeden İlçe Emniyet Müdür Vekili olan Komiser Yardımcısı Hüseyin Taş’ın Elazığ’a doğum izni alan eşi için gittiği öğrenilirken annesi ve eşinin hayatını kaybeden Taş için içinde kaldıkları zor durum görenleri ciddi anlamda yaralamaya yetti. Konuyla ilgili detaylı bir inceleme başlatılacağı ve ihmalin kimde olduğunun bulunacağı söylendi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK