FETÖ Davaları Sürüyor

FETÖ Davaları Sürüyor

Kırıkkale’de aralarında birçok emniyet müdür yardımcısı olan sanıkların yargılanması sürüyor. Türkiye genelinde devam eden davalarda çarpıcı satır başlıkları çıkmaya devam ediyor.

41
0
PAYLAŞ

Kırıkkale’de aralarında birçok emniyet müdür yardımcısı olan sanıkların yargılanması sürüyor. Türkiye genelinde devam eden davalarda çarpıcı satır başlıkları çıkmaya devam ediyor.

Kırıkkale’de yürütülmekte olan Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasının içinde emniyet müdür yardımcılarının da olduğu 6 sanık yargılanıyor ve birçok çarpıcı açıklama gelmeye devam ediyor.

N.T tarafından yapılan açıklamalarda, kendisi komiser yardımcılarının imamı olduğunu söyleyerek, terör örgütüne üye olarak ve örgüt yöneticiliği yapma suçlarından sürdürülen davada kesinlikle örgüt yöneticisi olmadığını bu şekilde bir örgütün içinde bulunmadığını belirtti.

Avukatının da yer aldığı davada yargılamanın üyelik kapsamında yapılmasını istediğini söyleyerek yöneticilik ile bir ilgilisi bulunmadığını belirten N.T kendi kullandığı telefon numarasında bulunan ByLock’un kendisi tarafından kullanılmadığını söyledi.

Telefonunun wi-fi paylaşımını sürekli açık tuttuğunu ve eşinin kendi telefonun internetine bağlandığını söyleyerek, eşi tarafından ByLock’un kullanılıp kullanılmadığını bilmediğini ancak kendisinin rahmetli olduğu için bunun öğrenilemeyeceğini söyleyerek, 17 – 25 Aralık dönemlerinde FETÖ’nün Aktif Sen sendikasına kendisinin üye olduğunu bildiğini söyleyerek birkaç kere kendisinden FETÖ yanlı açıklamalar yapıldığını söyledi.

Sanık tarafından tahliye talebi gelmesi ve hiçbir ilgisinin veya bağının bulunmadığının söylenmesi ve kesin bir kanıt olmadığının iddia edilmesi sonucunda mahkeme tarafından tutukluluk durumunun devam edileceği kararı verildi.

Diğer soruşturma kapsamında bulunan eski emniyet müdürü U.A ise silahlı terör örgütüne üye olma suçunu kabul etmediğini ayrıca ByLock ile ilgili hiçbir bağlantısı bulunmadığını söyleyerek tahliyesini talep ettiğini belirtti. Mahkeme aynı şekilde tutuklama kararının devamı yönünde fikir birliğine vardı.

Genel olarak hiçbir suçlunun suçunu kesinlikle kabul etmediği 6 duruşuma sonucunda mahkemelerin belgelerin tamamlanması kararı yönünde görüş bildirdiği ve tüm sanıkların tutuklu olarak yargılanma hallerine devam ettiği kararlaştırıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK