Er Sefter Taş’ın Yakılmış Olduğu Kesinleşti

Er Sefter Taş’ın Yakılmış Olduğu Kesinleşti

IŞİD tarafından kaçırılmış olan Er Sefter Taş’ın yapılan incelemeler sonrası yakılarak öldürülmüş olduğu kesinleşti. Journa'dan Fırat Yeşilçınar’ın yapmış olduğu habere istinaden konu ile ilgili olarak yapılacak olan duruşmanın görülmesinden önce Garnizon Komutanı ile birlikte il Kaymakamının Er Sefter Taş’ın ailesinin evine giderek Er Sefter Taş’ın hayatını kaybetmiş olduğu açıklamak zorunda kaldı. 

246
0
PAYLAŞ

IŞİD tarafından kaçırılmış olan Er Sefter Taş’ın yapılan incelemeler sonrası yakılarak öldürülmüş olduğu kesinleşti. Journa’dan Fırat Yeşilçınar’ın yapmış olduğu habere istinaden konu ile ilgili olarak yapılacak olan duruşmanın görülmesinden önce Garnizon Komutanı ile birlikte il Kaymakamının Er Sefter Taş’ın ailesinin evine giderek Er Sefter Taş’ın hayatını kaybetmiş olduğu açıklamak zorunda kaldı. 

Er Sefter Taş’ın babası ise oğlunun ölüm haberini aldıktan sonra yapmış olduğu açıklamada ise, Garnizon Komutanın sabah saatlerinde kendisi aramış olduğunu ve oğlunun basına yansımış olan yakılma videosunun gerçek olduğunu yalnız konunun netleşmesi için beklemeleri gerektiğini söylenmiş olduğunu ifade etti. Aynı zamanda baba Taş’ın Iğdır Aralık Aşağı Aratan Köyü’nde oğlu adına gelecek olan taziyeleri kabul etmek amacıyla bir çadır kurmuş olduklarını ve garnizon komutanlığı tarafından köy mezarlığına defnedilecek oğlu için anıt mezar yapılacağını dile getirdi.

22 Aralık 2016 yılında IŞİD tarafından Er Sefter Taş ile birlikte Er Fethi Şahin’in olduğu iddia edilen askerlerin yakılarak öldürdüğü görülen 19 dakikalık bir video sosyal medya aracılığı ile paylaşılmıştı. Yayınlanmış olan görüntülerin hemen ardından tüm ülkedeki internet ağı yavaşlatılmış ve hükümet tarafından henüz bir açıklama gelmemişti.

Video içerisinde yer alan bir kişinin asker kıyafeti içerisinde Türkçe konuşarak isminin Sefter Taş olduğunu söylediği açıkça duyuluyordu. Er Sefter Taş ise 1 Eylül 2015 tarihinde Suriye deki il sınırında bulunan Kilis sınır karakolunda görev yaptığı esnada IŞİD’le çıkmış olan çatışma sonrası kaybolmuş ve örgüt tarafından kaçırılmış olduğu düşünülmüştü. Oğullarının kaybolması ardından basına konuşan Taş ailesi oğullarının bulunması için hükümetten yardım istemişti.

O dönemin Başbakan Yardımcısı olan Numan Kurtuluş ise yayınlanmış olan görüntüler için, TSK tarafından görüntüler ile ilgili herhangi bir teyit olmadığını ve medyadaki bazı kişilerin bu uyduruk görüntülerle halkı galeyana sürükleyemeyeceklerini dile getirmişti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK