Emniyet Kemerini Takmadı Canından Oldu

Emniyet Kemerini Takmadı Canından Oldu

Emniyet kemerinin trafikte zorunlu olarak kullanılması dışında hayati bir öneme sahip olduğu çoğu kişi tarafından bilinse de bunu göz ardı eden kişilerin canlarından olması kaçınılmaz bir gerçek olarak ortaya çıkıyor. Konuyla alakalı bir haber ise Manisa'dan geldi.

51
0
PAYLAŞ

Emniyet kemerinin trafikte zorunlu olarak kullanılması dışında hayati bir öneme sahip olduğu çoğu kişi tarafından bilinse de bunu göz ardı eden kişilerin canlarından olması kaçınılmaz bir gerçek olarak ortaya çıkıyor. Konuyla alakalı bir haber ise Manisa’dan geldi.

Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşanan trafik kazasında takla atan otomobilin sürücü koltuğunda oturan vatandaşın emniyet kemerini arkadan bağlamış olduğu ve bu yüzden araçtan fırlayarak hayatını kaybetmiş  olduğu söylendi.

Ankara’dan İzmir istikametine doğru yol alan 64 FD 001 plakalı otomobilin sürücüsü Murat Işık’ın kontrolünde ki otomobil takla atmasıyla birlikte yola fırladı.

Bunun üzerine olay yerinde hayatını kaybeden Murat Işık, yanında bulunan kişinin de yaralanmasına sebep oldu. Salihli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralı şahıs Rabia Gökmen’in tedavisi halen devam ediyor. Polis olay yerinde yapmış olduğu incelemeler sonunda emniyet ikaz sesini duymamak adına emniyet kemerini kendi üzerine takmak yerine arkadan bağlamış olduğunu söyledi.

Bu olayın yaşanması ardından emniyet kemerinin önemi bir kez daha anlaşılmış oldu. Umarız ki bu durum sadece anlaşılmış olarak kalmaz aynı zamanda eyleme dönüşür.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK