Belediye otobüsüne arkadan çarptı

Belediye otobüsüne arkadan çarptı

Kadiköy’de belediye otobüsüne çarpan lüks aracın içinde bulunan 2 kişi yaralandı. E-5 Karayolu Bostancı mevkiinde hareket halindeki lüks araç yağmur sebebiyle kontrolden çıktığı düşünüldüğü sırada durağa yanaşmakta olan belediye otobüsüne arkadan çarptı ve otomobilin içindeki 1’i kadın 2 kişi yaralandı.

41
0
PAYLAŞ

Kadiköy’de belediye otobüsüne çarpan lüks aracın içinde bulunan 2 kişi yaralandı. E-5 Karayolu Bostancı mevkiin de hareket halindeki lüks araç yağmur sebebiyle kontrolden çıktığı düşünüldüğü sırada durağa yanaşmakta olan belediye otobüsüne arkadan çarptı ve otomobilin içindeki 1’i kadın 2 kişi yaralandı.

Saat sabah 7 civarlarında E-5’te Bostancı mevkiin de Kartal istikametinde kaza meydana geldi. Alınan bilgiler doğrultusunda Kaan Yılmaz kullanımındaki 34 DE 7784 plakalı lüks araç kontrolden çıkarak otobüs durağına yanaşan 16S numaralı 34 TR 0205 plakalı belediye otobüsüne arkadan çarparak kazanın meydana gelmesine sebep oldu.

Aracı kullanan Kaan Yılmaz ve Dilan Aksakallı çarpmanın etkisiyle araç içerisinde sıkıştılar. Etraftakilerin ihbar etmesiyle olay yerine itfaiye araçları, 112 acil servis ve polis ekipleri yönlendirildi.

Araçta sıkışıp kalan 2 kişiyi kurtarma çalışmalarını itfaiye görevlilerinin yarım saat uğraşması ile araç içerisinden çıkarıldı. Yaralı olarak çıkarılan Kaan Yılmaz ve Dilan Aksakallı 112 acil servisinin ilk müdahalelerinden hemen sonra Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Araç çekici yardımıyla olay yerinden kaldırıldı. E-5 Karayolu Yanyol Kartal istikametinin Kaza nedeniyle kapatılmasının ardından yolun trafiğe açılması sağlandı.

Otobüste bulunan birkaç kişi sarsıntının şiddeti nedeniyle otobüsün tutma demirlerine çarparak hafif yaralandı. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan otobüs yolcularının herhangi ağır bir durumu bulunmazken korkan bazı yaşlı yolcular gene polis ekiplerinin yardımı ile sakinleştirildi.

Olayla ilgili yapılan incelemeler sonucunda hatanın nereden kaynaklı olduğunun öğrenilebilmesi için mobese kayıtlarının çok dikkatli bir şekilde inceleneceği söylenirken, araç sürücüsü için herhangi bir yasal işlem başlatılmadı.

E-5’in bir süre trafiğe kapalı kaldığı saatler içerisinde ise sürücüler yan yollara akın ederek hem minibüs yolunu hem de diğer ara yolların sıkışmasına sebebiyet verdiler ancak kısa süre sonra açıldı.  

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK