Ağrı’dan Acı Haber Geldi

Ağrı’dan Acı Haber Geldi

Ağrı Valili tarafından duyurulan haberde gene hain terör örgütü tarafından yakılan canlar bulunuyor. Bir süredir acı haber gelmeyen bölgenin yüreğine ateş düştü.

14
0
PAYLAŞ

Ağrı Valili tarafından duyurulan haberde gene hain terör örgütü tarafından yakılan canlar bulunuyor. Bir süredir acı haber gelmeyen bölgenin yüreğine ateş düştü.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Doğubayazıt ilçesinde gerçekleştirilen hain saldırı ile ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Doğbayazıt’ta PKK’ya yönelik yapılan operasyon sırasında 2 asker ve 2 güvenlik korucusunun şehit edildiği ve 8 güvenlik görevlisinin de ağır yaralandığı söylenerek bir süredir kesilen şehir haberleri tekrar canlanmış oldu.

25 Eylül tarihinde hain PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırı sonucunda bir minibüse ateş açılmış ve sonucunda ise 3 Afgan ölmüş ve 7 kişi yaralanmıştı. Yapılan bu saldırı neticesinde İl Jandarma Kuvvetleri tarafından geniş çaplı bir operasyon başlatılarak teröristler aranmamaya başlamıştı.

Operasyon sırasında teröristler ile karşı karşıya gelindi ve Güngören Köyü civarında gerçekleşen sıcak temas sırasında PKK’lı teröristler 2 askerimizi şehit ederek 2 güvenlik korucumuzu da şehit mertebesine eriştirmiş oldular. Aynı operasyona katılan 8 güvenlik görevlisinin de durumlarının ağır olduğu bildiriliyor.

Hemen Doğubayazıt Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavilere başlayan yaralıların hayati tehlikeleri kısa süre içinde atlatılarak tüm teröristlerin ölü ele geçirildiği bir yandan da yüklü bir mühimmat deposunun TSK’ya kaldığı gelen bilgiler arasında.

Elek geçirilen mühimmat arasında 2 biksi, 1 zagros, 1 roket atar, 50 adet kalaşnikof bulunuyor. 10 teröristin öldürüldüğü operasyonda şehitlerime Allahtan Rahmet diliyoruz.

Referandum sonrasında sıcak temasların artması tamamen hain teröristlerin daha önceden kurduğu çeşitli planların gerçekleştirilmesi yönünde atılmakta olan hain oyunlardan başka bir şey değil. Barzani ve yanındaki çetecilerin hemen durdurulması için kısa süre içerisinde düğmeye basılması gerekiyor.

Konu ile ilgili TSK’nın sınır boyunda büyük tatbikatı devam ederken hem Irak hem de İran’dan gelen birçok katılımcı tatbikatı büyük bir beğeniyle izliyor. Aynı zamanda müttefiklerimizde olası bir operasyon sırasında Türkiye’nin yanında olacaklarını ve bu gayri meşru oyunları biran önce bozabilmek için tüm desteklerini vereceklerini belirtiyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK