17 yaşındaki gencin hayatını çakmak gazı bitirdi

17 yaşındaki gencin hayatını çakmak gazı bitirdi

Arkadaşı ile beraber çakmak gazı çeken 17 yaşındaki Soner Sivritepe(17) hayatını kaybetti. Olay Karabük merkeze bağlı Yeşilmahalle Özdemir caddesinde geçti.

104
0
PAYLAŞ

Arkadaşı ile beraber çakmak gazı çeken 17 yaşındaki Soner Sivritepe(17) hayatını kaybetti. Olay Karabük merkeze bağlı Yeşilmahalle Özdemir caddesinde geçti.

Verilen ifadeye göre arkadaşı 17 yaşındaki Fatih B. İle beraber çakmak gazı soluyan Soner Sivritepe bir süre sonra hareketsiz kalarak yere yığıldı ve komaya girdi. Yol kenarında bir trafonun altında beraber çakmak gazı çekerken Soner Sivritepe’nin yere yığılmasından sonra arkadaşı Fatih B. Arkadaşlarına ve 112 acil servis hattını arayarak yardım istedi.

Acil servisin olay yerine gelerek Soner Sivritepe’yi muayene etmelerinin ardından vefat ettiği anlaşıldı. Vefat haberinin ardından olay yerine akın eden tanıdıkları sinir krizi geçirdiler. Aynı şekilde çakmak gazı geçtiği tespit edilen Fatih B. 112 acil servis ekiplerinin ve polis tarafından Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.  

Olay yerine ihbar almaları üzerine gelen polis ekipleri, çevrede geniş bir güvenlik çemberi oluşturdular. Cesedin Karabük’ten alınıp Ankara Adli Tıp Kurumuna götürülmesi sağlandı. Yapılacak otopsi raporunda Soner Sivritepe’nin asıl vefat etme sebebi anlaşılması sağlanacaktır.

Soner Sivritepe’nin vefat ettiği yere gelen olay yeri inceleme ekipleri 3 adet çakmak gazı tüpü ve içki şişelerini koruma altına alarak incelemek için götürdüler.

Soruşturmalar devam ederken çeşitli sivil toplum kuruluşları ve Sağlık Bakanlığı gençleri bu konuda bilgilendirmek için çeşitli faaliyetlerine başlayacaklarını söylediler. Bir süre önce başlayan bonzai gibi kötü maddeler gibi bu olayında büyümemesi ve gençler arasında yaygınlaşmaması için ciddi önlemlerin yolda olduğunu belirten yetkililer özellikle okullarda ve mahalle parklarında çocukların bu konularda eğitilmesi için büyük bir çaba harcayacaklarını ve bir daha böyle bir duruma mahal verilmeyeceği söylendi.

Uyuşturucu ile mücadele ekipleri hastaneye kaldırılan gencin ileriki dönemlerde ruh ve akıl sağlığı bakımından takip edileceğini ve içine düştüğü durumdan kurtarılacağını belirttiler.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK