Tek Şarj ile 1700 km Giden Otobüs

Tek Şarj ile 1700 km Giden Otobüs

Kaliforniya'lı bir şirket tarafından üretilen ve Catalyst E2 Max adı verilen model tek bir şarj ile birlikte bir elektrikli aracın gidebileceği en uzun mesafeyi gidebiliyor. Bugüne kadar kaydedilen en uzak mesafenin tam 1770 km olduğu kaydedilen model tüm dünyaya satışa açılacak.

37
0
PAYLAŞ

Kaliforniya’lı bir şirket tarafından üretilen ve Catalyst E2 Max adı verilen model tek bir şarj ile birlikte bir elektrikli aracın gidebileceği en uzun mesafeyi gidebiliyor. Bugüne kadar kaydedilen en uzak mesafenin tam 1770 km olduğu kaydedilen model tüm dünyaya satışa açılacak.

Araç Navistar tesisleri içerisinde gerçekleştirdiği menzil testinden tam not almayı başarabildi. 1770 km mesafenin bir elektrikli araç için tam anlamıyla bir rekor olduğu kaydedildi.

Kaliforniya Proterra firması tarafından yapılan açıklamaya göre otobüsün ağır hizmet tipli ve elektrikli olduğu daha önce gene kendi firmaları tarafından daha önce kırılan 1630 km’lik bir rekoru da egale edebilmeyi başarmış.

E2 Max 660k Wh’lik bir güç kullanırken pili otobüsün gövdesinde gizlemesi üzerine Tesla Model S P100D ve 100 kWh ile 506 yol kat etme özelliğine sahip.

Hyundai tarafından geçtiğimiz hafta duyurulan Elec City Bus isimli model ise şuan için 289 km’lik bir yola sahip olacak gibi görünüyor. 1 saatte şarj olabilecek olan model de 256k WH’lik bir pil tercih edilmiş.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK