Hamdi Ulukaya, En Büyük 100 İş Dehasından Biri

Hamdi Ulukaya, En Büyük 100 İş Dehasından Biri

Chobani markası ile ABD'de tanınmaya başlanan ve gıda devleri arasında gösterilen Hamdi Ulukaya, Forbes Dergisi tarafından düzenlenen 100. yıl etkinliği için hazırlanmış 100 kişilik en büyük iş dehaları listesine girebilmeyi başardı.

53
0
PAYLAŞ

Chobani markası ile ABD’de tanınmaya başlanan ve gıda devleri arasında gösterilen Hamdi Ulukaya, Forbes Dergisi tarafından düzenlenen 100. yıl etkinliği için hazırlanmış 100 kişilik en büyük iş dehaları listesine girebilmeyi başardı.

Forbes 100. yılını kutlamak için yaptığı çeşitli araştırmalar ile son zamanlarda adından çok daha fazla söz ettirmeye başladı. Hamdi Ulukaya’nın da içinde bulunduğu yaşamakta olan en büyük 100 iş dehası listesinde birçok başarılı farklı isim daha bulunuyor.

Yayınlanan listede Hamdi Ulukaya’nın bir açıklamasına da yer verildi.

Kendisinin şirketi kurma süreci içerisinde iken ortada bir yönetim planı veya şirket planlama bilgisinin olmadığını ancak gözüne fabrikasının eskiyen duvarlarının takılması üzerine burayı boyamaya karar verdiğini, bunun üzerine gidip boya satın aldığını ve çalışan 5 işçisi ile beraber tüm fabrikayı boyadıklarını anlattığı hikayesi yer alıyor.

Burada yapılacak en doğru kararı verdiğini ve harekete geçtiğini bu ufak boyama işi sayesinde işin bu kadar büyüyebildiğini söylemiş. Bu yüzden siz yürüyün gerisi gelir diyen Hamdi Ulukaya’nın bu listede bulunması tüm ülkemiz için bir gurur kaynağı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK