Halkalı’ya Yeni Konut Projesi

Halkalı’ya Yeni Konut Projesi

Eski bakanlardan Erdoğan Bayraktar İstanbul'un Halkalı ilçesinde 250 milyonluk bir yatırım yapılacağını ve yepyeni bir konut projesinin başlanacağı söylendi. Lüks projenin sadece zenginlere değil alt gelirli vatandaşlara da ithaf edileceği söyleniyor.

42
0
PAYLAŞ

Eski bakanlardan Erdoğan Bayraktar İstanbul’un Halkalı ilçesinde 250 milyonluk bir yatırım yapılacağını ve yepyeni bir konut projesinin başlanacağı söylendi. Lüks projenin sadece zenginlere değil alt gelirli vatandaşlara da ithaf edileceği söyleniyor.

Projenin içinde bulunan dairelerin %10’unu alt gelirli vatandaşlara özel %35 indirim yapılarak satılacağını söyleyen Bayraktar, tüm firmaların bu gibi projelerde toplamda %10’luk gibi bir kısmın alt gelirli vatandaşlara yönelik yapabileceklerinin altını çizmiş oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini yaptıktan sonra işinden ayrılarak müteahhit olan Erdoğan Bayraktar, Bulvar Atakent isimli ve 250 milyon lira sermayeli projenin 22 bin 274 m2 alanda kurulu olacağı ve toplamda 391 konut ile 26 iş yerine yer verileceği bildirildi.

Yürüttüğü projenin önemli bir sosyal sorumluluk projesi özelliği de taşıdığını belirten Bayraktar, Evlerin %10’unun alt gelirli vatandaşlara ayrıldığını ve %35 gibi büyük bir indirim ile sadece zenginlere değil alt gelirli kesimlere de lüks konutlarda oturabilmelerinin kapılarının açıldığını söyledi. Bu evlerin çoğunun verildiğini ve vatandaşların seçilirken çocuklu ve hiç evi olmamış aileler arasından tercih edildiğini vurguladı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK