Bakan Özlü’den Elektrikli Otomobil Öncülüğü

Bakan Özlü’den Elektrikli Otomobil Öncülüğü

Bloomberg HT'nin konuğu olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den çarpıcı açıklamalar geldi. Büyüme rakamlarının çok olumlu olduğunun konuşulduğu söyleyişe yeni teknolojiler ile çok farklı bir Türkiye görüleceği söyleniyor.

40
0
PAYLAŞ

Bloomberg HT’nin konuğu olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den çarpıcı açıklamalar geldi. Büyüme rakamlarının çok olumlu olduğunun konuşulduğu söyleyişe yeni teknolojiler ile çok farklı bir Türkiye görüleceği söyleniyor.

Sanayi sektörünün büyüme rakamlarında çok etkili olduğu vurgulanan görüşmede 2010 – 2016 yılları arasında sanayi sektörünün ciddi anlamda geliştiği ve bununda Türkiye’nin büyümesini sağlayan en büyük etmenlerden biri olduğunu söyledi.

Yurtdışından alınarak ufak bir işlemle 1 dolar gibi kar edip satılan ticaret işelmlerinin yakın zamanda 20 – 30 dolara kadar çıkacağı aynı zamanda bununda cari açığı kapatacak en büyük faktörlerden biri olduğu konuşuldu.

İçten yanmalı motorların kısa süre içinde tarihe karışacağı ve yerini tamamen elektrikli doğaya saygılı ve daha ucuz olan elektrikli araçların geleceğini söyleyen Özlü, Türkiye’nin alt yapısının yeterli olduğunu şuan için üreticilerin yeni bir prototip üzerinde çalıştığını söyledi.

Kriter IP hakkının Türkiye’ye ait olduğu ve tamamen yerli malzemeler kullanılarak üretilmiş kaliteli ve ucuz bir elektrikli otomobil yakın görünüyor. Özlü bununla ilgili çok büyük araştırmalar ve yatırımlar yapıldığını ve kısa süre içinde bu planların yürürlüğe gireceğini kaydetti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK