Recep Tayyip Erdoğan’dan Bloomberg’e Önemli Açıklamalar

Recep Tayyip Erdoğan’dan Bloomberg’e Önemli Açıklamalar

New York'ta düzenlenmekte olan Bloomberg Küresel İş Forumu sırasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gündemdeki her konuda değerlendirmelerde bulundu.

65
0
PAYLAŞ

New York’ta düzenlenmekte olan Bloomberg Küresel İş Forumu sırasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gündemdeki her konuda değerlendirmelerde bulundu.

AB üyeliği konusunda gelen soru üzerine AB tarafından Türkiye’ye yalan söylendiğini ve tam 54 yıldır Türkiye’nin bekletildiğini bunun ise siyasi bir ambargo’dan başka bir şey olmadığını belirtti. Bu süreç esnasında sürekli olarak AB üyeliğine kabul edileceği bilgisi verilirken hiçbir gelişme yaşanmamasının bize söylenen büyük bir yalan olduğunun altını çizdi.

ABD’nin PYD/YPG yapılanması ile birlikte operasyon yürütmesi ve DEAŞ’ı yok etmeye çalışması konusunda bir anlam veremediğini ifade eden Erdoğan, PYD/YPG yapılanması, Türkiye’nin en büyük düşmanı PKK terörizm’in bir yan kuruluşu olduğu halde demokrasiye inanan ve dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan ABD’nin işbirliğinin hiçbir şekilde anlam verilemeyecek bir durum olduğunu söyledi.

Basında sürekli olarak yer bulan ve ABD tarafından bu terör örgütüne yapılmakta olan silah yardımlarının ise Suriye’deki savaş bittiğinde Türkiye’ye karşı kullanılıp kullanılmayacağının bir garantisi olmadığı ve ABD’nin şuan yaptığı şeyin sadece Türkiye hudutlarını tehdit etmek olduğunu söyledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK