Balina’yı Parçalamak İçin 140 Bin TL Harcadılar

Balina’yı Parçalamak İçin 140 Bin TL Harcadılar

Avustralya'ya karaya vurduktan sonra gömülen kambur balina bölgedeki insanların itirazlarının ardından gömüldüğü bölgeden çıkarıldı ve ardından parçalama işlemi gerçekleştirildi.

92
0
PAYLAŞ

Avustralya’ya karaya vurduktan sonra gömülen kambur balina bölgedeki insanların itirazlarının ardından gömüldüğü bölgeden çıkarıldı ve ardından parçalama işlemi gerçekleştirildi.

Avustralya’da Galler Bölgesi yakınlarında 12 metrelik bir kambur balina ölü halde bir balık tuzağına takılmış olarak bulundu. Bulunan balina için yoğun uğraşlar sonucunda hemen bulunduğu yer kazılmış ve balina buraya gömülmüştü.

Haberin hızlı bir şekilde yayılmasının akabinde bölge halkı tarafından yetkililere birçok şikayet dilekçesi ulaştırılarak dev leşin köpek balıklarını sürekli olarak kıyıya çekeceği belirtildi.

Yetkililer gelen yoğun tepkinin ardından bir vinç ile köpek balığını gömüldüğü yerden çıkararak parçalarına ayırma ve uzaklaştırma işleminde bulundu.

Yapılan işlem için tam 50 bin Avustralya Doları maliyeti olduğu belirtilirken bu rakam bu yaklaşık olarak 140 bin TL’ye denk geliyor.

Bugün ise görüntülenen albino kambur balina akla bu ikilinin birlikte olup olmadığı sorularını getirdi.

Albino kambur balina mucize bir balina olarak adlandırılıyor ve görülme ihtimali çok zorken balinayı izleyebilmek ve hareketlerini takip altına alabilmek üzere bir ekip oluşturulduğu haberi alındı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK